Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
“Suda İki Balık” Galeri Eksen’de
“Suda İki Balık” Galeri Eksen’de
Aylin Örücü, içsel yolculuğunun ipuçlarını verdiği "Suda İki Balık" isimli sergisi ile 20 Mayıs 2017 tarihinde Galeri Eksen’de sanatseverleri bekliyor.
Kültür Sanat 26 Nisan 2017 - 11:18

Son sergisiyle ilgili konuşan Örücü, gerçeklerin kimi zaman zor olduğuna değinerek, “Ancak umudu seçmek en insancıl olanı. Bazen suda iki balık benim için bir aşkı temsil edebiliyor. Bombalara karşı huzur, bir tavşan uykusunda mümkün olurken, su yüzeyine ulaşmış bir kadın figürüyle ruhumu dinlenirken bulabiliyorum” diyor. Resim yapmanın kendisi için büyük bir tutku olduğunu söyleyen Örücü, duygularını sürrealist bir tarzda ifade ediyor. Aylin Örücü'nün “Suda İki Balık” isimli sergisi 20 – 30 Mayıs 2017 tarihleri arasında Galeri Eksen'de sanatseverleri bekliyor.

aylin-orucu-1 AYLİN ÖRÜCÜ KİMDİR?

1977 yılında İstanbul’da doğan Örücü, 1996 Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim Bölümünü bitirdi. 2002 yılında mezun olan Örücü, 2004 Almanya’ya yerleşti.