Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sunay Akın: ‘Bilginler Kurtlar Vadisi’nden değil, kitap kurtlarından çıkar’
Sunay Akın: ‘Bilginler Kurtlar Vadisi’nden değil, kitap kurtlarından çıkar’
Aydın'da 9. Nazilli Kültür Sanat ve Edebiyat Festivali’ne katılan Sunay Akın, "Kız çocuklarımıza oynaması için bebek, erkek çocuklarımıza ise tabanca veriyoruz. Sonra bu toplumda kadın cinayetleri bitmiyor diye yakınıyoruz. Bu ülkenin bilginleri Kurtlar Vadisinden değil kitap kurtları vadisinden çıkar" dedi.
Kültür Sanat 26 Mart 2018 - 12:27

Nazilli Belediyesi tarafından bu yıl 9'uncusu düzenlenen Kültür Sanat ve Edebiyat Festivali'nin ilk konuşmacısı ünlü yazar Sunay Akın oldu. Akın'ın ‘Karanlıktan Aydınlığa' isimli konferansında salon sanatseverlerin akınına uğradı. Yaklaşık 2 saat sahnede kalan Akın konuşmasında, demokrasiyle ilgili ufuk açıcı bir konuşma yaptı: “Demokrasi, farklı enstrümanlardan oluşan bir orkestradır. Bir orkestrada aynı enstrüman olmaz. Bu yüzden insanlar aynı şeyi düşünüyorsa hiçbir şey düşünmüyor demektir, fakat o orkestradaki herkes nota bilmek zorunda. Bir şehirde kütüphane müdürü kütüphaneyi büyütmek için belediyeden izin ister. Belediyedeki sorumlulardan ‘İstediğiniz bölgeyi size veremeyiz, çünkü oraya cenaze aracı koyuyoruz’ cevabını alır. Cenaze aracı koymak için kütüphanenin büyümesine izin vermiyorsak akşam kanallarda gördüğümüzde cenaze haberlerine neden şaşırıyoruz.

‘SİGARA YOK TABANCA VAR!’

Televizyonlarda sigaranın gösterilmediğini, fakat tabancanın gösterildiğini söyleyen Akın, “Bunun nedenini sorgulamak lazım. Kız çocuklarımıza oynaması için bebek, erkek çocuklarımıza ise tabanca veriyoruz. Sonra bu toplumda kadın cinayetleri bitmiyor diye yakınıyoruz. Bu ülkenin bilginleri Kurtlar Vadisi’nden değil kitap kurtları vadisinden çıkar” dedi.

Akın, konuşmasının ardından hayranları ile hatıra fotoğrafı çektirerek, kitaplarını imzaladı. İHA