Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sunay Akın: ‘Her farklı düşünce bizim zenginliğimiz’
Sunay Akın: ‘Her farklı düşünce bizim zenginliğimiz’
Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesi Belediyesi'nin, 'Ramazan Birlikte Güzel' sloganıyla düzenlediği etkinliğe katılan şair Sunay Akın, "Her farklı düşünce bizim zenginliğimiz ve güzelliğimizdir" dedi.
Kültür Sanat 8 Haziran 2018 - 13:58

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesi Belediyesi’nin, ‘Ramazan Birlikte Güzel’ sloganı ile düzenlediği etkinlikte sahne alan Sunay Akın, farklılıkların bir topluma zenginlik kattığını belirterek, “Bir toplumda herkes aynı şeyi düşünüyorsa o toplumda kimse bir şey düşünmüyor demektir. Farklı farklı düşüneceğiz. Her farklı düşünce bizim zenginliğimiz ve güzelliğimizdir. Çünkü her bir farklı düşünce, birer enstrümandır. Her enstrüman güzeldir. Demokrasi, farklı enstrümanların bir araya gelmesiyle kurulan en güzel orkestradır” dedi

TÜRKİYE DÜNYADA KENDİ UÇAĞINI ÜRETEN 5’İNCİ ÜLKEDİR

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin 1923 ile 1950 yılları arasında Eskişehir’deki uçak fabrikasında 374 adet uçak ürettiğini, dünyada kendi uçağını üreten 5’inci ülke olduğunu paylaşan Akın, “Kağnıyla istiklalini kazanan bir millet, 10 yıl sonra yaptığı uçağın gövdesine o kağnıyı resmetmiştir. 50 yıl sonra yerli otomobilini üretmiştir. Birilerinin durmadan saldırdığı, durmadan kötülemeye çalıştığı 1930’lu yılların Türkiye Cumhuriyeti işte budur” diye konuştu.