Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Suriyeli ve Türk sanatçılar birlikte üretecek
Suriyeli ve Türk sanatçılar birlikte üretecek
Suriyeli ve Türk sanatçıların birlikte üretimlerini esas alan 'Together' açık stüdyo çalıştay serisinin ikincisi 19 Eylül’de Uniq Gallery’de başlıyor. Etkinlik, 15. İstanbul Bienali komşu etkinliği olacak. 
Kültür Sanat 15 Eylül 2017 - 11:48

İnsan Kaynağını Geliştirme Vakfı desteğiyle gerçekleşen çalıştaya 5 Suriyeli 5 Türk sanatçı katılıyor. Uniq Gallery’yi 2 hafta boyunca bir üretim ve paylaşım mekanı olarak kullanacak sanatçıların komşu iki kültürün etkileşimi içerisinde üretim yapmaları bekleniyor.

Sanatçılar ve sanat uzmanları arasında, sanatsal iletişim ve paylaşım kadar, gelecek dönemde olabilecek işbirlikleri için fırsat yaratmayı amaçlayarak yola çıkan proje kişisel birlikteliklerin yanı sıra toplumsal ve kültürel temaları besleyerek sürdürülebilirliği sağlamayı hedefliyor. Bu kapsamda, 2016 yılında gerçekleştirilen ilk çalıştaydan sonra İstanbul sanat atmosferiyle daha etkili bir şekilde temas etme şansı bulan Suriyeli sanatçılar yıl içerisinde karma sergilere davet edildiler ve temsil edilme fırsatı yakaladılar.

Açık Stüdyo çalıştayı kapsamında üretilen eserler Ekim-Aralık 2017 tarihlerinde yine UNIQ İstanbul'daki Turkmall Sanat’ta sergilenecek. Together projesi, çalıştay boyunca izleyiciyi sanatçıların üretim aşamasına da tanıklık etmeye davet ediyor.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Etiketler