Taksim Hold’em Japonları kahkahaya boğdu

Michael Önder’in yazıp yönettiği ilk uzun metrajlı filmi 'Taksim Hold’em', dünya prömiyerini 30. Tokyo Uluslararası Film Festivali’nde yaptı. Festivalin Asian Future bölümünde, iki ödül için yarışan film, beğeni topladı.

Taksim Hold’em Japonları kahkahaya boğdu

Taksim'de bir evde düzenlenen bir poker partisi üzerinden mizahi bir dille toplumsal ve politik olayları sorgulayan ‘Taksim Hold’em’ 30. Tokyo Uluslararası Film Festivali’nde dünya prömiyerini yaptı. Kahkahalarla izlenen ve bolca alkış alan filmin yönetmeni ve senaristi Michael Önder, Tokyo'daki seyircilerden aldığı tepkilerden çok memnun olduğunu dile getirdi. “Ertuğrul 1890” filminden sonra ikinci kez Tokyo'da bir filminin galasında olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden filmin başrollerinden Kenan Ece ise senaryoyu okur okumaz başrol teklifini kabul ettiğini anlattı.

Filmin aldığı tepkiler sayesinde sinemanın birleştirici gücünün, evrensel dilinin ve büyüsünün bir kez daha farkına vardığını belirten Jozef Erçevik Amado da, ‘Taksim Hold'em’in yapımcısı olmaktan gurur duyduğunu belirtti. Soru-cevap bölümünün ardından ‘Taksim Hold'em’ ekibi, izleyicilerle fotoğraf çektirip imza dağıttı.

taksimholdem3 Tokyo Film Festivali'nde iki Türk yapımı yarışıyor İlginizi Çekebilir Tokyo Film Festivali'nde iki Türk yapımı yarışıyor

Loading...