Tam bir aile komedisi

‘Aile Arasında’ yağmur gibi yağan komedi filmleri içinde Gülse Birsel’in senaryosu ve parlak oyuncularının performansıyla öne çıkıyor.

Tam bir aile komedisi

‘Aile Arasında'nın hikaye anlamında ‘yenilikçi' olduğu pek söylenemez… Eşi Mihriban tarafından terk edilen Fikret'in yolu, pavyon vokalisti Solmaz'la komik bir şekilde kesişir.

Aile Arasında Yönetmen: Ozan Açıktan Oyuncular: Engin Günaydın, Demet Evgar, Erdal Özyağcılar Süre: 125 dakika

Aile Arasında
Yönetmen:
Ozan Açıktan
Oyuncular:
Engin Günaydın, Demet Evgar, Erdal Özyağcılar
Süre: 125 dakika

Solmaz, kızı Zeynep’in Adanalı zengin bir ailenin oğluyla evlenmesini istemektedir ve tedirgin ama çok dürüst bir adam olan Fikret'e ailenin babası rolünü yapması için ricada bulunur.

aile_arasinda_3

Birsel'in sitcom'larında da en iyi başardığı şey karakter yaratmak. Onları hem komik özelliklerle donatabiliyor hem de sosyal konumlarını hiç zaman kaybetmeden net bir şekilde ortaya koyabiliyor. Bazen kantarın dozunun kaçtığı olsa da her oyuncu oynadığı karakteri metinden aldıkları güçle daha da rengarenk bir hale sokuyor ve ortaya curcunalı sahneler çıkıyor.

aile_arasinda_4

Filmde en çok Fikret ve Solmaz'ın arasında giderek gelişen ve duygusallaşan ilişkiyi beğendim. Engin Günaydın ve Demet Evgar'ın çok uyumlu performanslarıyla da güçlenen, onları basit komedi karakterlerinden ayıran bir derinliğe sahip bu karakterler… Gülse Birsel'in kendisine oynamak için filmdeki en gıcık karakteri seçmesi de başka bir espri konusu.