Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Tamirane’de ‘Aşk, İlaçlar ve Yan Etkileri’ oyunu
Tamirane’de ‘Aşk, İlaçlar ve Yan Etkileri’ oyunu
Hayalet Gemi Sahne Sanatları ekibinin oyunu 'Aşk, İlaçlar ve Yan Etkileri' tiyatro oyunu, bugün şimdiye kadar uygulanmamış bir yaklaşım olan 'steampunk' tarzında sahnelenecek.
Kültür Sanat 14 Şubat 2018 - 11:14

Maslak Uniq İstanbul'da bulunan Tamirane'de, bugün bir bar tiyatrosu olan ‘Aşk, İlaçlar ve Yan Etkileri’ oyunu sahnelenecek.

Grimm Kardeşler'in ‘Kurbağa Prens’ masalından esinlenerek yazılan, post apokaliptik bir romantik komedi olan oyun, Ağustos 2012'de San Francisco'da Werx Sahnesi'nde dünya prömiyerini yaptı. Oyun, bugüne kadar uygulanmamış bir yaklaşım olan ‘steampunk’ tarzında sahneleniyor.

Elif Gizem Aykul, Gökçe Karaman, Mert Aydın ve Arda Meriçliler'in başrolünü paylaştığı oyunun konusu şöyle:

3. Dünya Savaşı'ndan sonra silah üretiminin yasaklanmasının ardından gizlice silah üretimine başlanır. Araştırmacı Rockwell Wise, insanları aşık olmaktan koruyacak bir aşk aşısının dünyadaki tüm problemleri çözeceğine inanmaktadır. Eski sevgilisi, ilaç geliştirme uzmanı Grace Wright ise gezegeni gençleştirmek için bir aşk iksiri yaratmanın peşindedir. İkilinin yollarının tekrar kesişmesiyle birlikte, kendilerini ‘aşk’, ‘ilaçlar’ ve ‘yan etkinlerin’ ortasında bulurlar.

Son güncelleme: 11:20 - 14.02.2018