Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Tarantino’dan Uma Thurman’ın açıklamalarına cevap
Tarantino’dan Uma Thurman’ın açıklamalarına cevap
Hollywood'daki taciz ve şiddet skandallarıyla ilgili bir açıklama yapan Uma Thurman, Kill Bill filminde yönetmen Quentino Tarantino tarafından suratına tükürüldüğünü ve boğazının zincirle sıkıldığını açıklamıştı. Tarantino, bu açıklamaları şöyle cevapladı: "Elbette ben tükürdüm. Başka kim tükürecekti ki? Bir aletten tükürük mü atacaktık?" 
Kültür Sanat 6 Şubat 2018 - 17:23

Uma Thurman, fenomen seri Kill Bill’de yönetmen Quentin Tarantino’nun kendisinin yüzüne tükürdüğünü açıklamıştı. Tarantino’dan bir dönemler ilişki de yaşadığı Thurman’ın bu açıklamalarına cevap geldi.

Sputnik’in aktardığına göre, Thurman’ın boğazının zincirle sıkılması sahnesinde ise bu işi üstlenmesini bizzat aktrisin istediğini öne sürerek, “Elbette ben tükürdüm. Başka kim tükürecekti ki? Bir aletten tükürük mü atacaktık? Dolayısıyla Uma’ya sordum. Dedim ki, sanırım bunu benim yapmam gerek. Sadece iki kez tüküreceğim, en fazla üç kez. Öyle yerde yatarken sana durmadan tükürülmesine, tekrar, tekrar ve tekrar tükürülmesine izin veremem. Çünkü başka biri isabet ettiremeyip işleri uzatabilir. Anlaşılacağı üzere insanlara tükürmek zor bir iştir” dedi.

THURMAN’IN FİKRİYDİ

Söz konusu sahnenin Thurman’ın fikri olduğunu anlatan Tarantino, “O şeyi boynuna dolayıp onu boğmak. Öyle uzun süre değil, ebediyen değil. Suratım kızarsın, gözümden yaşlar gelsin istiyorsan beni bir nevi boğman lazım. Zincirlerin öbür ucunda da ben vardım ve sadece yakın çekimler için bunu yaptık. Bu onun fikriydi. Sonuç olarak farkına varıyorum ki gerçek bir şeymiş de” ifadelerini kullandı.

‘KARİYERİMDEKİ EN BÜYÜK PİŞMANLIK’

Thurman’ın 2003 tarihli Kill Bill 1-2’nin çekimleri sırasında dublörsüz otomobil kullanmaya zorlandığı için kaza yapıp boynunda ve dizlerinde kalıcı sakatlık oluştuğundan yakınmasıyla ilgili ise Tarantino şöyle dedi: “Kariyerimdeki en büyük pişmanlık.”