Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Tarih Vakfı Yurt Yayınları’ndan iki yeni kitap
Tarih Vakfı Yurt Yayınları’ndan iki yeni kitap
‘Çoğu zaman “dünyanın en eski mesleği” olarak anılan fahişeliğin ortaya çıkmasına yol açan toplumsal faktörler nelerdir?’ sorusuna cevap arayan Osmanlı'da Cinselliğin Saklı Kıyısı ve Tarihçilerin Mutfağı: Toplumsal Tarih Kitapları dizisinin ikinci kitabı Tarih Eğitiminde “Sen Kimsin?” Siyaseti: Türkiye’den Orta Asya’ya, Tarih Vakfı Yurt Yayınları’yla raflardaki yerini aldı. 
Kültür Sanat 11 Nisan 2019 - 16:24

Cem Doğan'ın yeni kitabı Osmanlı’da Cinselliğin Saklı Kıyısı, ‘çoğu zaman “dünyanın en eski mesleği” olarak anılan fahişeliğin ortaya çıkmasına yol açan toplumsal faktörler nelerdir?' sorusuna 1878-1922 yılları arasında İstanbul özelinde fahişelerle iktidar pratikleri arasındaki ilişkiler üzerinden olduğu kadar fuhuş sektörünün kadın-erkek isimsiz aktörlerinin davranışları bağlamında cevaplamaya çalışıyor.


MİLLİ KİMLİK VE SİYASAL İLİŞKİ ARASINDAKİ İLİŞKİ

Türkiye, Orta Asya Cumhuriyetleri ve Kafkaslarda tarih eğitimi, milli kimlik ve siyasal iktidar arasındaki ilişkilere dair farklı dillerde yayımlanmış makalelerinin derlemesinden oluşan ve Tarihçilerin Mutfağı: Toplumsal Tarih Kitapları dizisinin ikinci kitabı Tarih Eğitiminde “Sen Kimsin?” Siyaseti: Türkiye'den Orta Asya'ya, Tarih Vakfı Yurt Yayınları'yla kitapseverlerle buluşuyor.