Sözcü Plus Giriş

Tarık Akan için bir araya geldiler

Yeşilçam'ın unutulmaz ismi Tarık Akan için vefatının birinci yılında hazırlanan 'Tarık Akan Ülkemin Gülen Yüzü' isimli kitap, dün tanıtıldı. Tanıtım gecesinde Akan'ın dostları, efsane oyuncuyu bir kez daha andı. 

null
Güncellenme: 12:24, 16/11/2017
Tarık Akan için bir araya geldiler

Yeşilçam’ın efsanesi Tarık Akan, dün vefatının birinci yılında Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı adına Kıymet Coşkun tarafından hazırlanan ‘Tarık Akan Ülkemin Gülen Yüzü’ kitabıyla anıldı.

Kitapta Tarık Akan'ın hayatı, sineması, eğitimciliği, dostlarının kendisiyle ilgili düşünceleri ve fotoğraflar yer alıyor.
Aydınlık ve laik bir ülkenin en büyük savunucularından, sadece bir oyuncu değil, aynı zamanda büyük bir aydın olan Tarık Akan için Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı'nda gerçekleşen törene Rutkay Aziz, Nur Sürer, Dilek Dündar, Gülsün Kaya, Şeref Gür, Şükran Somer, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, Kültür Müdürü Filiz Coşkun, Sarp Kuray, Numan Çakır, Zerrin Güven gibi isimler katıldı.

Tarık Akan / Vefat tarihi: 16 Eylül 2016

Tarık Akan / Vefat tarihi: 16 Eylül 2016

Akan’ın dostları, efsane isimle ilgili anılarını paylaşırken, hazırlanan kitaba dair de düşüncelerini paylaştı.

Etkinlikte ÇellistanbuI grubundan Melih Kara ile Murat Berk, Tarık Akan'ın sevdiği müziklerden oluşan bir dinleti sundular.

rutkayaziz2 dinleti(Fotoğraflar: Nasuh Bektaş)

İlginizi ÇekebilirSevdiklerinden Tarık Akan'a bir vefa borcuSevdiklerinden Tarık Akan'a bir vefa borcu
Yayınlanma Tarihi:12:19,