Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Taşplak Senfoni Orkestrası’ndan Yeşilçam şöleni
Taşplak Senfoni Orkestrası’ndan Yeşilçam şöleni
Yeşilçam’ın unutulmaz film müzikleri, Taşplak Senfoni Orkestrası’nın düzenlemesiyle tekrar sahneye konuldu. İzleyenlerin mest olduğu konserde birbirinden değerli Yeşilçam film müzikleri seslendirildi.
Kültür Sanat 1 Nisan 2017 - 09:54

Birbirinden değerli Yeşilçam filmlerinin unutulmaz müzikleri, Taşplak Senfoni Orkestrası tarafından tekrar uyarlanıp seslendirildi. Şişli Belediyesi tarafından düzenlenen konserde izleyiciler, Cemil Candaş Kültür Merkezi'ni tıklım tıklım doldurdu.

yesilcam2

Türk Sinema tarihinin efsane isimlerinden Halit Akçatepe'nin hayatını kaybettiği bir günde Yeşilçam filmlerinin unutulmaz müzikleri sahnelenirken, Halit Akçetepe'nin de yer aldığı Hababam Sınıfı müzikleri çaldığı esnada salondaki izleyiciler de alkışlarla eşlik etti. Programa Şişli Belediyesi Başkan Yardımcısı Halil Özer ve çok sayıda müziksever katıldı.

yesilcam3

USTA OYUNCU HALİT AKÇATEPE’DE ANILDI

Halit Akçatepe'nin hayatını kaybetmesinden dolayı son derece üzgün olduklarını dile getiren Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Halil Özer, “Bugün gerçekten de acı bir tesadüf oldu. Halit Akçatepe gibi bir oyuncuyu kaybetmenin böyle bir güne denk gelmesi aynı zamanda hüzün verici bir şey. Biz kendisini her zaman saygı ve sevgiyle anacağız. Şişli Belediyesi olarak sanatçıların ve sanatseverlerin her zaman yanındayız. Geçmişte televizyon ve sinemalarda izlediğimiz değerli sanatçılarımızı böylelikle tekrar anmış olduk, kendilerini buradan saygıyla anıyorum” ifadelerini kullandı.

yeslicam1

Yeşilçam'ın unutulmaz filmlerinden Çöpçüler Kralı, Arkadaş, Baba, En Büyük Şaban, Selvi Boylum Al Yazmalım, Banker Bilo ve Tosun Paşa gibi birbirinden değerli birçok filmin müziği sahneye konuldu.