Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Teknoloji sanatla buluşuyor
Teknoloji sanatla buluşuyor
Art!SPACE Gallery'de 8 Şubat’ta başlayacak olan 'Sanal Devrim' sergisi teknolojiyi sanatla buluşturacak. Sergide sergisinde Devrim Erbil’in ilk kez teknolojiyle birleşen eserleri yer alacak.
Kültür Sanat 29 Ocak 2018 - 13:06

42 Shops Art!SPACE Gallery'de yer alan Gama Art Gallery'nin yeni sergisi 8 Şubat – 12 Mart tarihlerinde sanatseverlerle buluşacak. Gama Art Gallery'nin ‘Sanal Devrim’ sergisinde Devrim Erbil'in ilk kez teknolojiyle birleşen eserleri yer alacak. Sanatçının eserleri Muse VR yapımıyla sanal gerçekliğe dönüşecek.

Dijital teknolojinin gelişmesiyle birlikte dünyanın birçok ülkesinde sanat eserlerinin sergilenmesinde kullanılan sanal gerçeklikle yaratılan görsel şölen, sanatçının 15 yaşında sanata ilk adım attığı, teknolojinin yetersiz kaldığı yıllarda renkli çizgilerle yaratmak istediği efekt çağın önüne geçen bir kaygıydı.

Dolayısıyla Devrim Erbil’in ‘Sanal Gerçeklik’le tanışması kaçınılmaz doğal bir akıştı. Erbil, bu tanışmayı şöyle anlattı: “Benim renkli çizgilerle yapmak istediğimi burada ışıkta çizgi ve renk olarak üst üste bindiği zaman çok büyük zenginlikler katıyor. Boya bu bağlamda yetersiz kalıyor.”

Küratörlüğünü Şule Altıntaş'ın yaptığı ‘Sanal Devrim’ sergisi, 12 Mart tarihine kadar görülebilecek.