Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Temel ile Fadime bu kez sahnede güldürüyor
Temel ile Fadime bu kez sahnede güldürüyor
Sümela’nın Şifresi filminde de imzası bulunan Yılmaz Okumuş, bu kez bir tiyatro oyunu ile sevenleriyle buluşuyor. Evli ve Zavallı Temel ile Fadime isimli oyun Beyoğlu Grand Pera Emek Sahnesi’nde oldukça kalabalık bir prömiyer ile seyirci karşısına çıktı.
Kültür Sanat 18 Ocak 2018 - 16:05

Sümela'nın Şifresi Temel, Moskova'nın Şifresi Temel, Bizum Hoca ve Oflu Hoca filmlerini ve Yasemince dizisindeki Hamsiye karakterini yazan Yılmaz Okumuş'un senaryosunu yazdığı ve ilk çağlardan başlayarak önce günümüze ardından da geleceğe uzanana Evli ve Zavallı Temel ile Fadime Grand Pera Emek Sahnesi'nde geniş katılımlı bir prömiyer ile tiyatroseverler ile buluştu. Kadın erkek ilişkilerini konu alan Evli ve Zavallı Temel ile Fadime oyunu 3 bölümden oluşuyor. Önce Taş Devri'ndeki homosapiens Temel ve homosapiens Fadime'yle tarihteki ilk kadın erkek çatışmasına bir göz atıp, daha sonra günümüzdeki ve 2300 yılındaki Temel ile Fadime'yle bu sorunların nasıl ve neye dönüştüğü anlatılıyor. Canlı müzikle desteklenen oyunun diğer bir farklı yanı da barkovizyonda sürekli küçük skeç ve video görüntülerin dönüyor olması. Evli ve Zavallı Temel ile Fadime, 24 Ocak, 23 Şubat, 18 Mart ve 11 Nisan'da Grand Pera Emek Sahnesi'nde, 22 Ocak'ta Duru Tiyatro'da ve 1 Mart'ta Kozyatağı’nda sahnelenecek. Şubat ayı sonunda Karadeniz turnesine çıkacak olan ekip 24 Şubat Samsun, 25 Şubat Rize ve 26 Şubat'ta Trabzon'da perde açacak.