Sözcü Plus Giriş

Tenten’in orijinal çizimi 500 bin dolara satıldı

'Tenten'in Maceraları' çizgi romanının yaratıcısı, 'Herge' adıyla tanınan Belçikalı çizer Remi'ye ait orijinal Tenten çizimi, Fransa'daki bir müzayedede 500 bin dolara (yaklaşık 2 milyon TL'ye) alıcı buldu. 

null
Güncellenme: 15:11, 19/11/2017
Tenten’in orijinal çizimi 500 bin dolara satıldı

‘Herge’ lakabıyla tanınan Belçikalı çizer Georges Prosper Remi’ye ait orijinal Tenten çizimi, Paris’teki müzayedede 500 bin dolara satıldı.

BBC’nin haberine göre, müzayede alıcı bulan eser, Tenten’in ‘Kral Ottokar’ın Hayaleti’ başlıklı 1939 tarihli macerasının orijinal çini mürekkep çizimlerinden birisi… Herge’ye ait kitap ve çizimlerin satıldığı müzayedenin en fazla değer biçilen parçası olan karede genç gazeteci Tenten ve köpeği Boncuk, bir muhafızın koruduğu saray koridorunda kraliyet mabeyincisinin ardında yürürken görülüyor.

90 DİLE ÇEVRİLDİ, 200 MİLYONDAN FAZLA SATIŞ YAPTI

İlki 1929 yılında yayınlanan ‘Tenten’in Maceraları’, bugüne kadar 90 dile çevrildi ve 200 milyondan fazla kişiye erişti. Dünyanın en çok tanınan çizgi roman karakterlerinden Tenten’in ‘Ay Kaşifleri’ macerasından orijinal bir çizimi de geçen yıl yine Paris’teki müzayedede 1 milyon 640 bin dolara satılarak rekor kırmıştı.

İlginizi ÇekebilirHayvanlara yönelik bitmeyen şiddet isyan ettirdi! Artık yeterHayvanlara yönelik bitmeyen şiddet isyan ettirdi! Artık yeter