Tezgâh Dergi çıktı: Mizah ve edebiyat dünyası ‘Tezgâh’a gelecek!

Tezgâh Dergi, 'Bu Geldiğin En Güzel Tezgâh!' sloganıyla mizah ve edebiyat dünyasındaki yerini aldı. Bugün tüm bayilerde satışa sunulan dergide, Sunay Akın, Yılmaz Vural, Alain de Botton, Sadettin Teksoy, Sadi Celil Cengiz, Umur Bugay, Atilla Atalay gibi isimler yer alıyor.

Tezgâh Dergi çıktı: Mizah ve edebiyat dünyası ‘Tezgâh’a gelecek!

Mizah-edebiyat dergisi Tezgâh, Ocak sayısıyla yayın hayatına merhaba dedi. İlk sayısında Kolombiya’nın çok konuşulan ismi Pablo Escobar’ı inceleme altına alan dergi, ünlü ismin oğlunun, babası hakkındaki bir yazısına yer vererek Kolombiya’nın yakın tarihindeki merak edilen olaylara ışık tuttu.

Dergi, yayın hayatına başladığı Ocak sayısında okuyucularına bir de ilginç bir yeni yıl takvimi hediye ediyor. 1979 yılının takvim düzeniyle 2018 yılının takvim düzeninin aynı olmasından yola çıkan Tezgâh Dergi’nin ilk okuyucularını ilginç bir sürpriz bekliyor. 1979 yılı takviminde Zeki Müren’in aynı yıl çekilmiş bir fotoğrafı yer alıyor. Tezgâh Dergi, okuyucularını siyah beyaz zamanlarda renkli bir yolculuğa çağırıyor.

poster ZENGİN YAZAR KADROSU

Tezgâh Dergi’nin yazar kadrosunda; Hababam Sınıfı, Kapıcılar Kralı, Çöpçüler Kralı ve Bizimkiler gibi ünlü komedi yapımlarıyla tanıdığımız usta senarist-yazar Umur Bugay, Sıdıka'nın yaratıcısı Atilla Atalay; spor dünyasının renkli ismi Yılmaz Vural, edebiyat dünyasının usta kalemleri Sunay Akın, Sezgin Kaymaz; dünyaca ünlü yazarlar Alain de Botton ve Ursula K. Le Guin yer alıyor. Aynı zamanda, hayatını kaybeden yazar Giovanni Scognamillo’nun yayınlanmamış kitap çalışmasından yeni bölümlerin her sayıda okuyucularla buluşacağı dergide, oyuncu Sadi Celil Cengiz'in yazdığı gerilim filmleri çizgi hikâye şeklinde hayat buluyor.

Öykü, karikatür, çizgi hikâye, mizah ve tarih yazılarıyla birlikte çeşitli renkli konseptlerin yer aldığı Tezgâh Dergi’nin ilk sayısında; Sadettin Teksoy, Ercan Mehmet Erdem, Hakan Bıçakcı ve Neil Gaiman gibi isimler de verdikleri röportajlarla dikkat çekiyor.