The Ringo Jets, Sziget yolunda

Tüm dünyadan yüz binlerce müzikseveri ağırlayan Sziget Festivali’nin merakla beklenen Europe Stage kadrosu açıklandı. Europe Stage’e bu yıl Türkiye’den katılacak ilk isim köklerindeki güçlü blues mayasını, gümbür gümbür bir garage rock tınısıyla harmanlayan The Ringo Jets oldu.

The Ringo Jets, Sziget yolunda

Son yıllarda Türkiye'den çıkan en ilginç ve özgün topluluklardan biri olan The Ringo Jets, yaptığı müziğin özüne sadakati ve tavizsiz tavrıyla dikkat çekiyor. Ülkemizin yurt dışında en çok konser veren topluluklardan olan The Ringo Jets, art arda Primavera Sound, Rencontres Transmusicales, Gutter Island, Rock’n’ Coke gibi festivallerde yer aldı. İskandinavya, Fransa, İtalya, İspanya gibi bölgelerde turneler yapan grup Pixies, The Battles, Portishead, The Sonics ve Gogol Bordello gibi gruplarla da aynı sahneyi paylaştı. Türkçe psychedelic rock kökenlerine atıfta bulundukları şarkılarıyla da dikkat çeken topluluk köşeli ve riff tabanlı şarkı yazımıyla da ön plana çıkıyor.


GÜÇLÜ SAHNE

20'den fazla ülkeden birbirinden iddialı 30'a yakın grubun yer aldığı Sziget Festivali’ndeki Avrupa sahnesi bu yıl oldukça sıkı isimlerin performanslarına ev sahipliği yapacak. Fransız yeraltı hip-hop dünyasının kahramanı Hippocampe Fou, 10 kişilik kadrosuyla Hollanda'nın en dinamik topluluğu Jungle By Night', aykırı punk ekibi Pipes and Pints, Belçikalı rap üçlüsü L’ Or du Commun ve daha pekçok Avrupa'nın önde gelen topluluğu bu yıl Sziget'in en çok ilgi gören sahnelerinden biri olan Europe Stage'de müziğini tüm dünya ile paylaşma fırsatı bulacak.