Sözcü Plus Giriş

Titanic’le ilgili tartışmalara son noktayı koydu!

Titanic'in yönetmeni James Cameron, İngiliz oyuncu Kate Winslet ile Leonardo DiCaprio'nun başrollerinde oynadığı Titanic filmiyle ilgili 'ölüm' tartışmalarına son noktayı koydu. DiCaprio'nun canlandırdığı Jack'in ölüm sahnesiyle ilgili spekülasyonlara dair konuşan Cameron, "Buna sanat deniyor ve bazı şeyler sanatsal nedenlerden dolayı oluyor, fizik kurallarından ötürü değil" dedi.

null
Güncellenme: 16:41, 30/11/2017
Titanic’le ilgili tartışmalara son noktayı koydu!

NTV’nin haberine göre, yayınlanmasının ardından 20 yıl geçen ve bu özel tarih dolayısıyla 1 Aralık'ta ABD'de kısıtlı kopya ile bir kez daha vizyona girecek olan Titanic‘in yönetmeni James Cameron, Leonardo DiCaprio’nun canlandırdığı Jack Dawson’ın ölüm şekline dair ‘aslında şöyle yapsalardı kurtulurdu’ tartışmalarına son noktayı koydu.

Vanity Fair‘e verdiği uzun röportajda bu konuya da değinen James Cameron ‘ölümün’ sanatsal bir tercih olduğunu belirterek, “Enkaz parçası sadece Rose'u tutacak kadar büyüktü ve Jack için uygun değildi. Bence tartışmaların hepsi çok saçma. Özellikle de bunu 20 yıldır yapıyor oluşumuz” dedi.

FİZİK KURALLARINDAN DEĞİL, SANATTAN ÖTÜRÜ

“Jack yaşasaydı, filmin sonu anlamsız olurdu” açıklamasını yapan Cameron, “Titanic ölüm ve ayrılık hakkında bir film, dolayısıyla o ölmek zorundaydı. Ya o şekilde olacaktı ya da üstüne bir gemi bacası düşecekti ve her türlü ölecekti. Buna sanat deniyor ve bazı şeyler sanatsal nedenlerden dolayı oluyor, fizik kurallarından ötürü değil” ifadelerini kullandı.

Kısa süre önce DiCaprio’nun başrolü paylaştığı Kate Winslet de “Son sahnelerdeki tahta kapı konusundaki görüşlere katılıyorum. Ben de o kapının üzerinde ikisi için de yeterli alan olduğunu düşünüyorum. Jack de oraya sığabilirdi” demişti.

İlginizi ÇekebilirTitanic'in Çifti 20 yıl aradan sonra bir aradaTitanic'in Çifti 20 yıl aradan sonra bir arada