Sözcü Plus Giriş

Tiyatro Gülgeç’ten, çocuklara özel kukla oyunları

'Bir Çocuk Masalı Turunç'un Bahçesi' ve Bir 'Doğa Masalı Yaşayan Kitap' isimli kukla oyunları çocuklarla buluşacak

null
Güncellenme: 09:20, 02/02/2017
Tiyatro Gülgeç’ten, çocuklara özel kukla oyunları

Çocuklarınıza özgüven, yetenek ve dostluk aşılayacak olan keyifli oyunlardan; Bir Çocuk Masalı Turunç’un Bahçesi 11 Şubat Cumartesi 15.00’da Torium Sahne’de, Bir Doğa Masalı Yaşayan Kitap 18 Şubat Cumartesi 13.00 ve 15.00’da Caddebostan Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.

turunc

‘Bir Çocuk Masalı Turunç'un Bahçesi' isimli oyun, çocukların özgüven kazanmaları, yeteneklerini keşfedebilmeleri ve üretebiliyor olmaları üzerine tasarlandı. Oyun, her çocuğun eşsiz birer yetenek olduğunu anlatılırken; dostluk, dürüstlük, hayal kurma temalarını işleiyor. Çocukların günümüzde çok sık rastlanan can sıkıntısı problemini oyun oynamaya, üretime dönüştürmenin yollarını gösterirken, çocukları kendi potansiyeline merak duymaya teşvik ediyor.

doga

‘Bir Doğa Masalı Yaşayan Kitap’ isimli oyunda ise, bir pantomim sanatçısının, okuduğu masal kitabından etkilenerek, okuduğu masalı çocuklarla paylaşmasını konu alıyor. Kitabın içinden bir anda kelebekler, arılar, çiçekler, müzisyenler, anlatıcılar ve kuklalar çıkıyor ve masal bir anda canlanıveriyor.

İlginizi Çekebilir'Hoşgeldin Boyacı' Trump Kültür ve Gösteri Merkezi'nde'Hoşgeldin Boyacı' Trump Kültür ve Gösteri Merkezi'nde