Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
“Tiyatro korkakların işi değildir”
“Tiyatro korkakların işi değildir”
Samsun Sanat Tiyatrosu'nun tek kişilik oyunu 'Kuvayı Milliye Destanı' dün akşam Kadıköy Akla Kara Tiyatro'sunda düzenlenen galayla izleyicilerle buluştu.
Seda ÖNCELER
Kültür Sanat 7 Şubat 2019 - 16:08

Samsun Sanat Tiyatrosu'nun kurucusu ve sanat yönetmeni Yaşar Gündem’in Nazım Hikmet'in şiirlerini okuyarak oynadığı “Kuvayı Milliye Destanı” adlı oyun, dün akşam Kadıköy Akla Kara Tiyatro’sunda izleyicilerle buluştu. Sanatseverler tarafından büyük ilgi gören oyunu izlemeye gelenler arasında usta tiyatrocu Orhan Aydın’da vardı. Oyun sonunda seyirciler tarafından dakikalarca ayakta alkışlanan oyun seyircilerden tam not aldı.

‘BEN O GEMİYE BİNMEM’

Tek başına 1 buçuk saat sahnede hem şiir okuyup hem de savaş döneminde yaşananları canlandıran Yaşar Gündem, “Sevgili Orhan Aydın ‘Tiyatro korkakların işi değildir’ der, ben de bu söze imzamı atıyorum. Sanat son dönemde ne yazık ki baskı altında yapılıyor. Her gün bir arkadaşımız cezaevine alınıyor. Bana soruyorlar ‘Aynı gemide misiniz diye’ ben Karadenizliyim ama tek gemi onların gemisi olsa ben yine o gemiye binmem. Hepinize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.