Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Tiyatronun duayenleri o isim için sahneye çıkacak!
Tiyatronun duayenleri o isim için sahneye çıkacak!
Ünlü Fransız yazar Yasmina Reza’nın imzasının bulunduğu 'Sanat' oyunu, Cüneyt Türel’in anısına 20 yıl aradan sonra yeniden tiyatro sahnesine taşınıyor. Oyunda, usta oyuncular Cihan Ünal, Can Gürzap ve Mutlu Güney yer alıyor. 
Kültür Sanat 7 Kasım 2017 - 17:13

Türk tiyatrosunun duayen isimleri Cihan Ünal, Can Gürzap ve Mutlu Güney, 2012 yılında kaybettiğimiz usta oyuncu Cüneyt Türel anısına birlikte sahneye çıkmaya hazırlanıyor.

Usta isimler AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından sahneye konan, Gencay Gürün'ün ustalıklı rejisiyle şekillenen ‘Sanat’ta bir araya gelecek. Oyun, 18 Kasım'dan itibaren tekrar seyircisiyle buluşacak.

18 KASIM’DA PERDE AÇACAK

Oyunu Gencay Gürün, Türkçe’ye çevirdi. sahne tasarımını ise Barış Dinçel yaptı. ‘Sanat’ oyunun prömiyeri, 18 Kasım’da İstanbul'un yeni kültür-sanat mekânı artısahne Mecidiyeköy'de gerçekleşecek.

Sanat, 19 Kasım Pazar günü 16.00'da yeniden artısahne Mecidiyeköy'de, 20 Kasım Pazartesi akşamı 20.30'da Kadıköy Halk Eğitim Merkezi'nde, 23 Kasım Perşembe akşamı 19.30'da ise Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi'nde tiyatroseverlerle buluşacak.