Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Tolga Karaçelik’in ‘Kelebekler’i ödülü aldı, Kültür Bakanlığı’na tepki yağdı
Tolga Karaçelik’in ‘Kelebekler’i ödülü aldı, Kültür Bakanlığı’na tepki yağdı
18. Sundance Film Festivali kapsamında ‘En İyi Uluslararası Film’ kategorisinde yarışan Tolga Karaçelik'in yönettiği Kelebekler, 'En İyi Film' ödülüne layık görüldü. Karaçelik'e sinemaseverler tarafından tebrik mesajı yağarken, filme destek vermeyen Kültür Bakanlığı'na da tepki gösterildi.
Kültür Sanat 29 Ocak 2018 - 10:37

Filmin yönetmeni Tolga Karaçelik; üst üste iki projesiyle, dünyanın en önemli beş festivali arasında gösterilen Sundance Film Festivali'ne seçilip en iyi film ödülünü alarak büyük bir başarıya imza attı. Birbirini çok az tanıyan üç kardeşin, yıllardır haber almadıkları babalarının aramasıyla bir araya gelmelerini konu alan ‘Kelebekler’de; Bartu Küçükçağlayan, Tuğçe Altuğ, Tolga Tekin, Serkan Keskin, Hakan Karsak, Ezgi Mola, Ercan Kesal gibi oyuncular rol alıyor.

Yapımcılığını Tolga Karaçelik, Diloy Gülün ve Metin Anter'in üstlendiği “Kelebekler”in Mart 2018'de vizyona girmesi bekleniyor.

KÜLTÜR BAKANLIĞI DESTEK VERMEDİ

Filme Kültür Bakanlığı tarafından destek vermemiş, bu durum da Karaçelik’in sosyal medya hesabından “Kültür Bakanlığı yeni filmim Kelebekler'i desteğe layık bulmamış” demesiyle öğrenilmişti.

Karaçelik’e Twitter’dan tebrik mesajı yağarken, oyuncu Sevinç Erbulak da, Kültür Bakanlığı’nda filmlere destek verilmesini kararlaştıran seçici kurula atıfta bulunarak, “Kültür Bakanlığı’nın destek vermediği projelerden biri ‘Kelebekler’. Seçici Kurul bu işten çok iyi anladığı için olsa gerek” yazdı.

rehaozcan
sevincerbulak
yekta