Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Toy Tiyatro Alaçatı’da perde açacak
Toy Tiyatro Alaçatı’da perde açacak
Toy Tiyatro'nun sahnelediği Kader Can ve Hipokrat, Alaçatı'daki The Stay Warehouse'da perde açacak.
Kültür Sanat 14 Şubat 2020 - 17:26

The Stay Warehouse Alaçatı’da, 21-22 Şubat tarihlerinde ‘Tiyatro Hafta Sonu' temasıyla düzenlenecek iki günde, Kader Can ve Hipokrat adlı oyunlar izleyici ile buluşacak.

Murat Mahmutyazıcıoğlu'nun yazıp yönettiği Kader Can, 21 Şubat Cuma akşamı saat 21.00'de The Stay izleyicisi ile buluşacak. Kader Can'ın 12 aylık askerlik hikayesini ve içinde barınmaya çalıştığı koşulları tek perdede ve tek nefeste anlatan oyun, Deniz Karaoğlu ile hayat buluyor. 90 dakikalık oyun, Ah Kosmos!'un müzikleriyle unutulmaz bir sahne deneyimi yaşatıyor.

İKİ DOKTORUN YÜZLEŞMESİ

22 Şubat Cumartesi akşamı 21.00'de ise, Erdi Işık'ın kaleminden çıkan ve Kayhan Berkin'in yönettiği Hipokrat The Stay sahnesinde olacak. Canan Ergüder ve Kenan Ece'nin başrollerini paylaştığı Hipokrat, herkesin gözdesi olan iki doktorun, iki farklı hastanede, şüpheli ölümlere sebebiyet verip kendileriyle yüzleşmelerini anlatıyor. Doktorların kendilerini kapattıkları, hiç kimsenin onları görmediğini düşündükleri bir tuvalette yaptıkları vicdan muhasebesi sorgulayıcı ve izlenesi bir oyuna dönüşüyor.

Son güncelleme: 17:29 - 14.02.2020