Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
TRT muhabirinin tepki çeken ‘Kavuk’ açıklaması
TRT muhabirinin tepki çeken ‘Kavuk’ açıklaması
Yeşilçam'ın efsane ismi Münir Özkul'un son yolculuğuna uğurlandığı sırada TRT Haber'deki muhabirin 'Kavuk'la ilgili verdiği yanlış bilgiler, izleyicilerin tepkisini çekti. 
Kültür Sanat 9 Ocak 2018 - 10:15

5 Ocak’ta, 93 yaşında hayatını kaybeden Münir Özkul, önceki gün Teşvikiye Camii’nden son yolculuğuna uğurlanmıştı.

Cenaze töreni sırasında birçok kanal canlı yayın yapmıştı. O kanallardan bir tanesi de TRT Haber’di. Kanalda, cenaze törenini canlı aktaran TRT Haber muhabirinin Münir Özkul’un da taşıdığı Türk tiyatrosunun güldürü nişanesi ‘Kavuk’la ilgili verdiği yanlış bilgiler izleyicilerden tepki çekti.

Muhabir, Kel Hasan Efendi’ye ait olan ve ardından İsmail Hakkı Dümbüllü'ye geçen kavuğun bir süre Münir Özkul’da olduğunu söyledi. Ancak devamında büyük bir gafa imza atarak, “Münir Özkul'un Ferhan Şensoy devrettiği kavuk, şimdilerde başka bir sanatçıda. Yılmaz Erdoğan'a da verildi biliyorsunuz o kavuk… Zannediyorum Şevket Çoruh'ta olması lazım. Öncesinde o zaman” dedi.

İŞTE, O ANLAR…

kavukk

Münir Özkul, kavuğu İsmail Dümbüllü’den alırken…

Halbuki, kavuk hiçbir zaman Yılmaz Erdoğan’a verilmedi. Şevket Çoruh’a verilen de İsmail Dümbüllü’nün ‘fesi’ydi. Çoruh’a fes, BabaSahne’nin açılışında Müjdat Gezen tarafından takdim edilmişti.

mujdat-gezen

Usta tiyatrocu Müjdat Gezen, Şevket Çoruh’a İsmail Dümbüllü’nün ‘fes’ini takdim ederken…

Kültür-sanat gazetesi Müstehak’ın Twitter hesabı, bu yanlışa yönelik şöyle tepki gösterdi:

kavuk
Son güncelleme: 10:37 - 09.01.2018