Sözcü Plus Giriş

Tuba Ünsal’dan Kaz Dağları tepkisi! “Çocuklarımın yüzüne nasıl bakarım?”

Kaz Dağları'nda Kanadalı Alamos Gold'un binlerce ağacı katletmesine Tuba Ünsal'dan da tepki geldi.

Güncellenme: 11:20, 06/08/2019
Tuba Ünsal’dan Kaz Dağları tepkisi! “Çocuklarımın yüzüne nasıl bakarım?”

Kaz Dağları’nda Kanadalı Alamos Gold’un gerçekleştirdiği doğa katliamına karşı sanatçıların tepkisi sürüyor. Oyuncu Tuba Ünsal, Instagram hesabından çarpıcı bir mesaj paylaştı ve katliama tepki gösterdi.

Ünsal’in açıklaması şöyleydi:

“Dün gece gözüme uyku girmedi olanları düşünmekten. Düşün ki bir ülkeden bi firma geliyo, “Bizde yasaklar var tek bir ağaç dahi kesemeyiz gelelim senin topraklarında altın arayalım senin ağaçlarını keselim” diyor. Ve bu ağaçlar senin ülkenin nefesi, oksijeni, bereketi… Sen milyonlarca liralık çekler karşılığında buna onay veriyorsun ve katliam başlıyor… Bu soyle bir durum,öz babanın kızını başlık parasıyla birine satması gibi…Bana hissettirdiği tam olarak bu öfke… Artık daha ne başımıza gelmesi lazım sesimizi çıkarabilmemiz için? Ben çocuklarımın yüzüne nasıl bakarım buna karşı çıkmazsam? Sen çocuklarının geleceğini nasıl bu kadar hoyratça paramparça edersin?Hangi yeşil dolar satın alacak nefessiz kaldığında nefesini?Bir saniye gözünü kapat ve düşün! Hadi artık ses çıkar canım kardeşim, bırak belediye konserini, kanalda dizi kapma hırsını bırak… Bir bak sesini çıkaramadığın şey senin sonun olacak… Hadi Kazdağları için ses ver!!!!!!”


İlginizi ÇekebilirSu ve Vicdan Nöbeti'nde Fazıl Say sürprizi... Kaz Dağları'nda konser verecekSu ve Vicdan Nöbeti'nde Fazıl Say sürprizi... Kaz Dağları'nda konser verecek

İlginizi ÇekebilirTarkan'dan Kaz Dağları isyanı! Artık yeter...Tarkan'dan Kaz Dağları isyanı! Artık yeter...