Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Tuluhan Tekelioğlu: Doğu’da kadınlar ‘Yapabilirsin’ dedi
Tuluhan Tekelioğlu: Doğu’da kadınlar ‘Yapabilirsin’ dedi
Başarılı gazeteci Tuluhan Tekelioğlu'nun, kadınlara umut ve cesaret taşımak için çektiği 'Yapabilirsin' belgeseli, Türkiye’nin 7 bölgesinde, 7 farklı kentle buluşacak...
Kültür Sanat 28 Aralık 2018 - 16:03

Türkiye genelinde kadınlara “Sen de Yapabilirsin” diyerek onları yüreklendirmek için başlatılan sosyal sorumluluk projesinin ilk durağı Kars oldu. ‘Yüzde 100 Gönüllüyüz’ kapsamında desteklenen belgesel Kars'ta coşkuyla karşılandı. ‘Kadın Varsa İmkansız Yoktur’ temalı ‘Yapabilirsin’ ayakta alkışlandı.

‘KADIN VARSA İMKANSIZ YOKTUR’

Belgeselin kahramanlarından Kars'ın ilk kadın girişimcisi Nuran Özyılmaz'ın 4 kızının geleceği için cesaretle yola çıkışını duygusal anlattığı bölüm büyük ilgi topladı. Gösterim sonrası Kars izleyicisine seslenen Tuluhan Tekelioğlu, proje çerçevesinde kadınlarla buluşmaktan duyduğu mutluluğunu dile getirdi. Gazeteci, yazar ve belgesel yapımcısı Tekelioğlu, “Umut veren bir belgesel çekmek, insanlara iyimserlik aşılamak istedim. Bunu da ancak kadınlardan yola çıkarak yapabilirdim. Çünkü kadın varsa, imkânsız yoktur. İyimserliğin cesaretle buluştuğunda neler başarılabildiğini anlatmak istedim” dedi.

Kadınlara umut veren belgesel ayakta alkışlandı. Finalde yüzlerce kadın “Yapabiliriz’ diye bağırdı.

14tuluhanalttaki

Etkinliğe belgeselin kahramanlarından ‘Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun kurucusu Gülsüm Kav da katıldı.

14tuluhanustteki