Tuncel Kurtiz’in anısına kardan beyaz perde ve heykel yapıldı

Yönetmen Reis Çelik, Tuncel Kurtiz ile olan hayalini gerçekleştirdiklerini anlattı. Çıldır Gölü'nde 'Kardan Beyaz Perdede Film Festivali'ni düzenleyen Çelik, Kurtiz'in bir heykelini de perdenin yanına yaptırdı.

Tuncel Kurtiz’in anısına kardan beyaz perde ve heykel yapıldı

Çıldır Gölü’nde Tuncel Kurtiz anısına ‘Kardan Beyaz Perdede Film Festivali’ düzenleniyor.

2 Mart’ta başlayacak film festivali için 2 metre yüksekliğinde kardan perde ve hemen yanına da 9 yıl önce vefat eden oyuncu, yönetmen, yapımcı ve senarist Kurtiz’in heykeli yapıldı.

Yönetmen Reis Çelik, “Tuncel Kurtiz ile burada bizim bir ahdimiz vardı. ‘Kardan Beyaz Perdede Film Festivali’ yapmak istemiştik” dedi.

Kafkas Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü öğretim görevlisi Uğur Özen ve ekibi tarafından hazırlanan kardan beyaz perdede Ardahan ve Kars bölgesinde çekilen sinema filmleri oynatılacak.

Kurtiz, Çıldır Gölü’nde 2003 yılında, Reis Çelik yönetmenliğinde çekilen ‘İnat Hikayeleri' adlı filmde rol almıştı.

Çelik, “Tuncel Kurtiz ile burada bir ahdimiz vardı. 2003 yılında burada ‘İnat Hikayeleri’ filmini çekmiştik. Doğaçlama bir film yapmıştık ve galasını da kardan perdede oynatmıştık. O zaman dünyada bir ilki gerçekleştirip, ‘Kardan Beyaz Perdede Film Festivali’ yapmak istemiştik ama bölgenin şartları uygun olmadığından gerçekleştirememiştik. Şimdi Tuncer ağabeyimizle kurduğumuz bu hayal için Çıldır Gölü’ndeyiz. Bu sene bu festivalin ilkini yapıp, gelecek yıl uluslararası bir festival olarak sürdüreceğiz. Devamında Ardahan’da Kura Nehri’nin üzerinde kardan beyaz perde kurarak bir film festivali yapacağız” diye konuştu. (DHA)

Tuncel Kurtiz'in yıllar sonra yeni bir görüntüsü ortaya çıktı İlginizi Çekebilir Tuncel Kurtiz'in yıllar sonra yeni bir görüntüsü ortaya çıktı Tuncel Kurtiz 'mezar' istememiş İlginizi Çekebilir Tuncel Kurtiz 'mezar' istememiş

 

 

Loading...