Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Türk bağışlayıcılığına vurgu yapan oyun
Türk bağışlayıcılığına vurgu yapan oyun
Antalya Devlet Opera ve Balesi, Mozart’ın ünlü 'Saraydan Kız Kaçırma' operasını tekrar sahneliyor.
Kültür Sanat 13 Nisan 2017 - 11:16

Antalya Devlet Opera ve Balesi, 18 Nisan Salı ve 20 Nisan Perşembe akşamı saat 20.00'de W.A.Mozart'ın ünlü “Saraydan Kız Kaçırma” operasını tekrar sahneliyor. Orkestra yönetmenliğini Ömer Yöndem'in yapacağı eseri İzmir Devlet Opera ve Balesi Müdür ve Sanat Yönetmeni Haldun Özörten sahneye koyuyor. Eserin dekoru Çağda Çitkaya, kostümü Gürcan Kubilay imzasını taşırken, koro yönetmeni Mahir Seyrek, koreografi Serhat Nüfusçu ve ışık Fuat Gök tarafından hazırlandı.

saray-ic

OYUN EKÜRİLİ İLERLEYECEK

Mozart'ın 1782 yılında bestelediği Saraydan Kız Kaçırma operası, Türkiye ve Türk Müziği ile ilgili yazmış olduğu eserlerin en başında geliyor. 17. yy’da Avrupa'yı etkileyen “Türkomanya” akımı etkisinde en çok eser vermiş bestecilerden olan Mozart, Saraydan Kız Kaçırma operasında insanseverlik ilkesi ve Türk bağışlayıcılığına vurgu yapıyor.

saray-ic-2

Üç perde olarak sahnelenecek eserde “Belmonte” rolünü 18 Nisan'da Göksay Yaran, 20 Nisan'da Devrim Demirel, “Constanze” rolünü 18 Nisan'da Aslı Ayan, 20 Nisan'da Esra Çetiner, “Blondchen” rolünü Işılay Meriç Karataş, “Pedrillo” rolünü 18 Nisan'da Ercan Uğur, 20 Nisan'da Ferdi Uslu, “Osmin” rolünü 18 Nisan'da Şafak Güç, 20 Nisan'da Engin Suna, “Selim Paşa” rolünü 18 Nisan'da Emre Akyurt, 20 Nisan'da Şevket Baha İşler canlandıracak. İHA

saray-ic-4
Son güncelleme: 11:22 - 13.04.2017