Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Türk tasarımcı ‘Avatar’ ile finale kaldı
Türk tasarımcı ‘Avatar’ ile finale kaldı
Antalyalı tasarımcı Gökşan Özman, tasarımını yaptığı Avatar filminin afişi için 10 proje arasında finale kalmayı başardı
Kültür Sanat 9 Ocak 2017 - 17:58

Antalyalı tasarımcı Gökşan Özman; Titanik, Yaratık, Terminatör filmlerinin yönetmeni James Cameron’un senaryosunu yazdığı ve yönettiği 237 milyon dolar bütçeli Avatar filminin ikincisinin afişi için, 10 proje arasında finale kalmaya hak kazandı.

avatar2

ABD’nin New York kentinde Goksan Ozman Desing INC adlı firmasıyla tasarım ve yazılım sektöründe faaliyet gösteren ve aynı zamanda Antalya merkezli Goksan Ozman Dizayn Ltd. firmasıyla hizmet veren Özman, çekimleri devam eden ‘Avatar 2’ filminin afiş tasarımında revizeye gidildiğini söyledi.

Yapımcı firma, Gökşan Özman’dan filmin içeriğine ilişkin yapılan değişiklikler doğrultusunda, hazırladığı afişte revize yapmasını talep etti. Avatar 2’nin içeriğine ilişkin heyecan yaratıcı ipuçları da verilen afiş tasarımına, ilk filmde 22’nci yüzyılda Pandora adlı uyduda yaşayan Avatar’ların dünyaya geleceğine işaret ediliyor.