Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Türkçe’nin usta yazarları çalışma odalarını Hakan Bıçakçı’ya açtı
Türkçe’nin usta yazarları çalışma odalarını Hakan Bıçakçı’ya açtı
hep kitap, 'Atölye' serisine 'Uydurmanın İncelikleri: Kurmaca Üzerine Kişisel Yaklaşımlar' kitabıyla devam ediyor. Türkçe edebiyatın güçlü kalemleri bu defa Hakan Bıçakcı’nın sorularını yanıtlıyor.
Kültür Sanat 30 Ekim 2017 - 11:56

hep kitap'ın, yazarın koçu olmak, kendi yazarlık hikâyesiyle başka yazarların yoluna ışık tutmak isteyenleri buluşturan ‘Atölye’ serisi, Hakan Bıçakcı'nın hazırladığı ‘Uydurmanın İncelikleri: Kurmaca Üzerine Kişisel Yaklaşımlar’ kitabıyla devam ediyor.Başar Başarır, Doğu Yücel, Fuat Sevimay, Hakan Günday, İsmail Güzelsoy, Jale Sancak, Mahir Ünsal Eriş, Mario Levi, Mine Söğüt, Murat Özyaşar, Müge İplikçi, Nermin Yıldırım, Seray Şahiner, Yavuz Ekinci gibi isimlerin yer aldığı kitapta, yazarların tarzları ve üslupları masaya yatırılıyor.

YAZARLARIN ODALARINA ZİYARET

Adı geçen yazarlar, kitapta Hakan Bıçakcı'nın hazırladığı soruları yanıtlarken, dünya edebiyatından örnekler veriyor, teorik ipuçları paylaşıyor. Uydurmanın İncelikleri, sadece yazmak isteyenler için değil, yazarların çalışma odalarına girip etrafa şöyle bir göz atmak isteyenler için de kaynak olma özelliği taşıyor.

uydurmaninincelikleri