Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Türkiye’den Anathema geçti
Türkiye’den Anathema geçti
Bu yıl yayınladıkları on birinci albümleri The Optimist ile isimlerinin en beklenmedik, karanlık ve deneysel yönlerini açığa vuran ambient rock topluluğu Anathema İzmir, İstanbul ve Ankara'da sevenleriyle buluştu
Kültür Sanat 19 Aralık 2017 - 11:30

Bu yıl yayınladıkları on birinci albüm The Optimist ile Avrupa turnesine çıkan Anathema, İzmir, İstanbul ve Ankara’da da Türkiyeli dinleyicileriyle buluştu. Vera Müzik ve Freebird Agency organizasyonu ile 16 Aralık 2017 Cumartesi günü İzmir Arena'da, 17 Aralık Pazar günü Volkswagen Arena'da sahne alan grubun son durağı ise Ankara Jolly Joker Ankara oldu.

Daniel ve Vincent kardeşler öncülüğünde, davulcu John Douglas, şarkıcı Lee Douglas, basçı Jamie Cavanagh ve davulcu/klavyeci Daniel Cardoso birlikteliğinde belki de kariyerlerinin en olgun kadrosuna ulaşan Anathema, aşina olunan samimi ve büyüleyici performansı bu kez klasiklerin yanı sıra son albümlerinden yeni parçalarla da taçlandırdı.

Grubu, sadece İstanbul’da 4 bine yakın kişi izledi.