Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
U2’nun solisti Bono’nun ahlaksız teklifi ortaya çıktı
U2’nun solisti Bono’nun ahlaksız teklifi ortaya çıktı
İrlandalı rock topluluğu U2’nun solisti Bono, 2004’te dünyada yoksulluk ve önlenebilir hastalıkları azaltma amacıyla kurduğu ONE adlı yardım kuruluşunda çalışanlara kötü muamelede bulunulduğunun ortaya çıkması üzerine özür diledi.
Kültür Sanat 12 Mart 2018 - 15:35

57 yaşındaki solist Bono'nun kurduğu yardım kuruluşunda kadın çalışanların politikacılarla seks yapmaya zorladığı ortaya çıktı. Bono, hakkında çıkan bu skandal haber yüzünden herkesten özür diledi.

CİNSEL İLİŞKİYE ZORLADI

ONE'nın hazırladığı bir iç denetim raporuyla, Güney Afrika'nın Johannesburg ofisinde çalışan kadınların 2011-2015 arasında yöneticileri tarafından görev tanımı içinde olmayan işleri yapmaya zorlandığı, azarlandığı ve aşağılandığı ortaya çıkmıştı. Rapora göre bir kadın çalışan, Tanzanyalı bir milletvekili ile cinsel ilişkiye girmeye zorlandı. Kadın çalışan bunu reddedince, aşağılandı, görevinden alınıp resepsiyon memurluğuna getirildi ve maaşı azaltıldı. Bir başka kadın çalışan ise yöneticisinin hafta sonunda verdiği ev partisinde ‘servis elemanı' olarak çalıştırıldı. ONE ilgililer hakkında soruşturma açarken, Bono, Mail on Sonday Gazetesi'ne verdiği demeçte “Bu meseleden ötürü çok çok üzgünüm. Çünkü zorbalıktan nefret ederim. Bunu kabul etmem mümkün değil” dedi
bono