Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Uluslararası Engelsiz Sanat Festivali yarın başlıyor
Uluslararası Engelsiz Sanat Festivali yarın başlıyor
Mersin'de 2. kez düzenlenecek olan Uluslararası Engelsiz Sanat Festivali, 11-14 Ekim'de düzenlenecek. Festivale 19 ülkeden 100 engelli sanatçı katılacak. 
Kültür Sanat 10 Eylül 2018 - 14:41

Tüm dünyadaki engelli sanatçıları bir araya getirmek amacıyla Büyükşehir Belediyesi ve Mersin’i Kalkındırma Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen Uluslararası Engelsiz Sanat Festivali, 11 Ekim’de başlayacak, 14 Ekim’e kadar sürecek. İkinci kez düzenlenecek festival, Aşık Veysel anısına gerçekleştirilecek. Festival kapsamında kent merkezindeki farklı semtlerde konser sahneleri kurulacak ve sergi alanları açılacak. 4 gün sürecek festivalde panel ve çalıştaylar düzenlenecek.
engelsizsanatfestivali3
VİRTÜÖZLER SAHNE ALACAK

Festivalin açılış gecesinde Porto Rikolu şarkıcı, besteci ve gitar virtüözü Jose Feliciano sahne alacak. Down sendromlu bağlama sanatçısı Çağatay Aras, ayakları ile gitar çalan Mark Goffeney, görme engelli şarkıcı, yazar ve manken Joana Zimmer, Latin müziğinin Avrupa’daki temsilcileri Gatto Gabriel ve Steven Cyril de festivalde boy gösterecek.

engelsizsanatfestivali
Engellilere yönelik projeleri ile tanınan Eda-Metin Özülkü de organizasyon kapsamında sevenleri ile buluşacak.

engelsizsanatfestivali2
Son güncelleme: 12:23 - 11.09.2018