Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Umut Kurt’tan sahne açıklaması: Şaşırıyorlar
Umut Kurt’tan sahne açıklaması: Şaşırıyorlar
Oyunculuk, müzisyenlik ve işletmecilik yapan Umut Kurt, "Müziğe oyunculuktan çok daha önce başladım. Çocukluğumdan beri enstrüman çalıyorum, (çalmaya çalışıyorum) şan eğitimime okuldan sonrada devam ettim, uzun süre müzikallerde oynadım, içinde müzik olan birçok projede şarkı söyledim" dedi. Kurt, Demba Ba ile ilgili yaptıkları marşın bu kadar paylaşılacağını düşünmediğini de sözlerine ekledi.
Kültür Sanat 13 Haziran 2018 - 14:42

Oyuncu, müzisyen ve işletmeci Umut Kurt, MAG’a verdiği röportajda, Beynelmilel ve Hatırla Sevgili projelerinde yer almasının kendisi için çok kıymetli olduğunu belirterek, “Sonrasında ise Kavşak, İtirazım Var filmleri Pornografi ve Festen oyunları hem oynadığım karakterleri hem de eserlerin bütünü olarak içinde olmaktan büyük mutluluk duyduğum yapıtlar oldu” dedi.

Müzikle oyunculuktan daha önce ilgilenmeye başladığını ifade eden Kurt, kendisini sahnede görenlerin şaşkınlığını şu şekilde anlattı: “Pek bilinmez ama müziğe oyunculuktan çok daha önce başladım. Çocukluğumdan beri enstrüman çalıyorum, (çalmaya çalışıyorum) şan eğitimime okuldan sonrada devam ettim, uzun süre müzikallerde oynadım, içinde müzik olan birçok projede şarkı söyledim… Kısacası müzik yapmayı, dinlemeyi, söylemeyi çok seviyorum… Gelelim ‘Demba Ba’ya… Söylediğimiz şarkı Müslüm Gürses'in şarkısı nakarattaki ‘Demba Ba’ sözleriyse zaten tribünde söyleniyordu, hatta tüm sözlerin değiştiği bir versiyonu da vardı internette. Biz sadece ikisini birleştirip Liverpool maçı öncesi bir hayli eğlenerek söyledik, sanırım dinleyenler de o eğlenceyi sevdi. Bu kadar beğenilip paylaşılacağını hiç düşünmemiştim… Sonrasında Liverpool'u elemek de hiç fena olmadı tabii… Açıkçası şaşırıyorlar ve tekrar geliyorlar. Sanırım ummadıkları kadar eğleniyorlar… Yüzü gülen, oynayan, şarkılara eşlik eden arkadaşlarımı misafirlerimizi görünce ben de mutlu oluyorum.”

Bu yıl arabesk ve pop parçalardan oluşan bir repertuarla sahneye çıktığını anlatan başarılı isim, bir dizi senaryosu kaleme aldığını ve şu an sözleşme aşamasında olduklarını açıkladı.