Üniversiteler arasında kısa film yarışması! Konu: Uyuşturucu madde kullanımını önleme

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün Türkiye'de uyuşturucu kullanıma dikkat çekmek için düzenlediği üniversiteler arasındaki yarışmada Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi İktisat Bölümü öğrencisi Senarist ve Yönetmen Muratcan Avanes, büyük bir başarıya imza attı. Avanes, çektiği kısa filmle uyuşturucuyla mücadele konusunda önemli bir farkındalık yarattı.

Üniversiteler arasında kısa film yarışması! Konu: Uyuşturucu madde kullanımını önleme

Türkiye’de her geçen yıl artan uyuşturucu kullanımına dikkat çekmek için Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı tarafından  ‘Uyuşturucu Madde Kullanımını Önleme Kısa Film Yarışması’ düzenlendi.

Türkiye genelinde Üniversite öğrencileri arasından gerçekleştirilen bu yarışmada, ‘uyuşturucu ile mücadeleye gençlerin bakış açısıyla yaklaşabilmek ve toplumun bilinçlendirilmesi’ amaçlandı. Yarışmaya katılan Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi İktisat Bölümü öğrencisi Senarist ve Yönetmen Muratcan Avanes, çektiği kısa filmle uyuşturucuyla mücadele konusunda önemli bir başarıya imza attı.

İŞTE AVANES’İN FARKINDALIK YARATTIĞI O KISA FİLM;

 

KISA FİLM KURUL TARAFINDAN İLGİYLE KARŞILANDI

Üniversite olarak katıldığı yarışmada büyük bir farkındalık yaratan Avanes “Bizlerden madde bağımlılığıyla kısa bir film istediler. Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi olarak katılım sağladık. Amacımız uyuşturucu kullanımına ve verdiği zararlara dikkat çekmek. Filmimiz bunu hedefledi. Hazırladığımız kısa film, kurul tarafından ilgiyle karşılandı ve iyi bir sonuç aldı. Bu da bizi hem mutlu etti hem de daha çok umutlandırdı. Genç ve dinamik ekibimle daha güzel filmlerle Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi'ni temsil etmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“ÇOK İNCE MESAJLAR İÇEREN GÜZEL BİR KISA FİLM ÇEKMİŞLER”

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Mehmet Karatepe ise yaptığı açıklamada, “Madde bağımlılığı ile senarist ve yönetmeliğini yapan Avanes’in kısa filmini izledik. Madde bağımlılığıyla ilgili bazı hassasiyetleri var. O kuralları çiğnemeden çok ince mesajlar içeren çok güzel bir kısa film çekmişler. Umuyorum Türkiye genelinde İçişleri Bakanlığı’nın düzenlediği bu kısa film yarışmasında güzel dereceler sağlar. Kazanmamış olsa bile çok iyi film olduğuna inanıyorum. Başta Muratcan olmak üzere emeği geçen arkadaşlara çok teşekkür ediyorum” dedi.

Loading...