Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ünlü hava durumu sunucusu Hülya Uğur’dan iklim değişikliğiyle ilgili güldüren yorum
Ünlü hava durumu sunucusu Hülya Uğur’dan iklim değişikliğiyle ilgili güldüren yorum
Bir dönemin efsanevi hava durumu sunucusu Hülya Uğur, uzun bir aradan sonra www.sozcu.com.tr'ye konuştu. Ekrana çıktığı yıllarda hava durumu sunumunu "Havalar nasıl olursa olsun, sizin havanız iyi olsun" diye sonlandıran Uğur, hepimizi şaşkına çeviren iklim değişikliğini, ansızın bastıran ve sele dönüşen yağmurları, otomobil kaportalarını delen dolu fırtınalarını değerlendirdi.
Sercan MERİÇ
Kültür Sanat 1 Ağustos 2018 - 13:47

Bir gün yağmurun yağmasına, bir gün aşırı sıcağa artık alıştık. İklim değişikliği Türkiye’nin büyük şehirlerinde her gün yakından hissediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü dahil, herkesin kafası karışık… Yüksek binalar, aşırı betonlaşma, fabrikalar, egzoz gazı gibi faktörler iklimin değişimini hızlandırdı. Zaten ısınmakta olan dünyayı, daha da ısıtmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bunun sonucunda da sel baskınlarıyla, toprak kaymalarıyla, kuraklıkla, hastalıklarla karşılaşıyoruz.

Bu durumda artık eskiden ana haber bültenlerinden sonra yayınlanan hava durumu programları da anlamını yitirdi. Zira, artık hava değişimleriyle ilgili bilgiler, ana haberlerin en önemli gündemlerinden oldu. Eskisi gibi hava durumunu anlatırken samimiyetiyle arz-ı endam eden sunucular da kalmadı.

hulyaa-ugurOnlardan birisi de Türkiye’deki ilk özel televizyon olan Interstar’ın hava durumu sunucusu Hülya Uğur’du… İlk özel televizyonda çalışmanın heyecanıyla, samimiyeti, eğlenceli tavırları ve dillere pelesenk olan “Havalar nasıl olursa olsun sizin havanız iyi olsun” cümlesiyle öne çıkıyordu Hülya Hanım… İklim bu kadar değişmezken, iş bu kadar zor değildi. Ancak o yine gaflara imza atmaktan geri durmuyordu.

‘BEN DE HİÇ TUTTURAMAZDIM’

“Bugün ekranlarda olsa hava durumunu acaba nasıl sunar?” diye merak ettiğimiz Hülya Hanım’a ulaştık. Her zamanki samimi ses tonuyla sorumuzu cevaplayan Uğur, “Ben de hava durumlarını hiç tutturamazdım. Bir yerden sonra hem şemsiyenizi hem de bikininizi yanınıza alın derdim. Yeni dönemin havaları tam da benim havalarım. Demek ki geleceği 30 yıl önceden görmüşüm. Ama havalar nasıl olursa olsun herkesin havası iyi olsun yeter” dedi.

Son güncelleme: 13:54 - 01.08.2018