Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ünlü isimler ‘Nuh Tepesi’nde toplandı
Ünlü isimler ‘Nuh Tepesi’nde toplandı
ABD'nin New York kentinde düzenlenen Tribeca Film Festivali'nde, Cenk Ertürk'ün yönettiği 'Nuh Tepesi' filminin dünya prömiyeri yapıldı.
Kültür Sanat 26 Nisan 2019 - 08:59

Village East Cinema’da gerçekleştirilen etkinlikte oyuncu Haluk Bilginer de yer aldı. Filmde boy gösteren diğer ünlü oyuncularsa Ali Atay, Hazal Kaya ve Hande Doğandemir gibi isimler oldu. 2019 Tribeca Film Festivali'nde Uluslararası Yarışma bölümünde yer alacak on filmden biri olan Nuh Tepesi, daha önce Masum dizisinde birlikte çalışan Haluk Bilginer ve Ali Atay’ı yeniden bir araya getirdi.

Filmin oyuncu kadrosunda Bilginer ve Atay'a Hande Doğandemir, Mehmet Özgür ve Arın Kuşaksızoğlu eşlik ediyor.

Senaryosunu da Ertürk'ün kaleme aldığı film; ölen babasının son isteğini yerine getirmeye çalışan Ömer'in hikâyesini anlatıyor.

Yıllar önce kendisinin diktiğini iddia ettiği “Nuh ağacı”nın altına gömülmek isteyen babasının isteğini yerine getirmek isteyen Ömer'in, ağacın Nuh Peygamber tarafından tarafından dikildiğine inanan köylülerin tepkileriyle başa çıkması gerekiyor.