Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ünlü oyuncu Veysel Diker’den ‘Şipane Türküleri’
Ünlü oyuncu Veysel Diker’den ‘Şipane Türküleri’
Ünlü oyuncu Veysel Diker, bu kez müzikteki yeteneğiyle sevenlerinin karşısına çıktı. Diker'in dokuz anonim türküden oluşan 'Şipane Türküleri' albümünün ilk çalışması Trakya türküsü 'Ayletme Beni' dijital platformlardan müzikseverlerin beğenisine sunuldu.
Kültür Sanat 29 Eylül 2017 - 14:19

Ünlü oyuncu Veysel Diker’in, dokuz anonim türküden oluşan ‘Şipane Türküleri’ albümünün ilk çalışması Trakya türküsü ‘Ayletme Beni’ 28 Eylül Perşembe günü Garaj Müzik etiketiyle dijital platformlar üzerinden müzikseverlerin beğenisine sunuldu. Müzik yönetmenliğini ve düzenlemelerini Cemal Yön’ün yaptığı ‘Şipane Türküleri’ Veysel Diker’in; sakin, ve bağırmadan, içli, hatta samimi bir şekilde seslendirmesi ile gerçekleşti.

Yıllar önce yazdığı ve oynadığı ‘Terzinin Türküsü’ adlı oyunda türküler söyleyen Veysel Diker, seyircinin gösterdiği yoğun ilgi sonucu, sahne üstünde ki tüm repertuarını ‘Şipane Türküleri’ albümünde toplayarak projenin ortaya çıkmasını sağladı.

‘Şipane Türküleri’ albümünün türküleri ilk defa, Diker’in Altan Erkekli ile birlikte oynadıkları ve yarın Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde oynanacak ‘Şifa Niyeti’nde olacak.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.