Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ünlü şair ölümünün 1. yıldönümünde anıldı
Ünlü şair ölümünün 1. yıldönümünde anıldı
Gazeteci, şair Yükselecek Demirel ölümünün 1. yıldönümünde Muğla Sanatseverler Derneği ve Menteşe belediyesi tarafından düzenenlenen etkinlikle anıldı
Kültür Sanat 11 Nisan 2016 - 14:04

Geçtiğimiz yıl yaşama veda eden Muğlalı şair, yazer ve gazeteci Yükselecek Demirel, Menteşe Belediyesi ve Muğla Sanatseverler Derneği tarafından Konakaltı Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinliklerle anıldı.

Etkinliğe, Halil Eğriboyun başta olmak üzere sanatçı dostları katılarak şiirlerini seslendirdi. Bazen hüzünün, bazende neşenin yaşanandığı anma etkinliğinde bir konuşma yapan Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Yükselecek Demirel'in Muğla'nın kültür, sanat ve basın camiasına büyük katkılarda bulunan bir isim olduğunu belirtti. Başkan Gümüş, “Yükselecek Demirel bedenen aramızdan ayrılsa da o; şiirleri, kitapları ve eserleri ile her zaman bizlerle olacaktır. Menteşe Belediyesi olarak kentin kültürel ve sosyal gelişimine emeği geçen, sanatsal yönüyle pek çok kişiye örnek olmuş, gazeteci Yükselecek Demirel'i unutmadık. Bugün başta ailesi arkadaşları dostları ve sevenleri onun için bir araya geldiler. Onu bir kez daha saygı ve özlemle anıyoruz” şeklinde konuştu.

Foto: Bülten

AİLEYE ŞÜKRAN PLAKETİ

Başkan Gümüş'ün konuşmasının ardından anma katılan Yükselecek Demirel'in arkadaşları kürsüye çıkarak Demirel ile ilgili duygu ve düşüncelerini paylaşarak anılarını anlattılar. Daha sonra yerel sanatçılar Hüsnü Özbilgi ve Ozan Balcı, Yükselecek Demirel'in şiirlerinden besteledikleri şarkıları seslendirirlerken; Sanatçı İbrahim Ethem Yağcı ve Uygar Karaca'da bağlama ile çaldıkları şarkılarıyla Demirel'i andılar. Etkinliğin sonunda Yükselecek Demirel'in eşi ve ailesine gün anısına Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş tarafından plaket takdim edildi.

Foto: Bülten
Etiketler