Ünlü şarkıcı Kanye West’in Yeezy ayakkabısı 1.8 milyon dolara satıldı

Ünlü şarkıcı Kanye West'in 2008 yılında düzenlenen Grammy Ödülleri'nde giydiği ve başka bir örneği olmayan Nike Air Yeezy modeli ayakkabı rekor fiyata alıcı buldu.

Ünlü şarkıcı Kanye West’in Yeezy ayakkabısı 1.8 milyon dolara satıldı

Son dönemde müzik kariyerinden ziyade tasarımcılığa yönelen ve birçok markayla iş birliği yaparak ayakkabı ve hazır giyim ürünleri satışa çıkaran Kanye West yine gündemin tepesine oturdu…

Kanye West’in 2008 yılında Grammy Müzik Ödülleri’nde giydiği Nike Air Yeezy, rekor fiyata satıldı. Sothbey’s müzayede evinde gerçekleşen açık artırmada West’in giydiği ayakkabı tam 1.8 milyon dolara (yaklaşık 14 milyon TL) satıldı. Böylelikle bir çift ayakkabı için en yüksek para verilmiş oldu.

Geçen haftalarda Kim Kardashian’dan boşanan Kanye West’in giydiği spor ayakkabı rekor fiyata satıldı.

Ayakkabıyı, ayakkabı yatırım platformu RARES isimli bir kuruluşun satın aldığı belirtildi. Kanye West ve Mark Smith tarafından Nike için tasarlanan ayakkabının bu fiyata satılması tarihe geçti. 45 numara olan ve bir prototip olarak çok nadir bulunan ayakkabının siyah deri kaplama olduğu belirtildi.

Kanye West’in ayakkabısı 1.8 milyon dolara (yaklaşık 14 milyon TL) satıldı.

En son 2020 yılının Mayıs ayında Sotheby’s’in açık artırmaya çıkardığı ve ünlü basketbolcu Michael Jordan tarafından bizzat giyilen 1985 yılı üretimi Air Jordan 1, 560.000 dolara satılmıştı.

2013 yılında Nike ile ortaklığını noktalayan ve Adidas ile çalışmaya başlayan West, 2020 yılında bu ortaklığından 1.7 milyar dolar gelir elde etmişti. West, rekor kıran ayakkabısını giyerken Grammy Ödül Töreni’nde Hey Mama ve Stronger isimli şarkılarını söylemiş ve ayakkabılar kısa bir süre içerisinde kült bir obje haline gelmişti.
 

Darth Vader'ın eşyaları açık artırmada İlginizi Çekebilir Darth Vader'ın eşyaları açık artırmada Van Gogh'un 'Scène de rue à Montmartre'si ilk kez açık artırmada: 70 milyon TL değer biçiliyor İlginizi Çekebilir Van Gogh'un 'Scène de rue à Montmartre'si ilk kez açık artırmada: 70 milyon TL değer biçiliyor Kobe'nin Lebron'a hediyesi açık artırmada: Yeni sahibini internetten bulacak İlginizi Çekebilir Kobe'nin Lebron'a hediyesi açık artırmada: Yeni sahibini internetten bulacak
Loading...