Sözcü Plus Giriş

Ünlü yazar Dücane Cündioğlu intihar eden kişinin hayatını kurtardı

Yazar Dücane Cündioğlu, Bostancı’dan Büyükada’ya seyreden motordan Boğaz'a atlayıp intihara kalkışan birisinin hayatını kurtardı. Cindioğlu, 40'lı yaşlarında olan adamı nasıl kurtardığını anlattı. 

null
Güncellenme: 15:40, 16/11/2017
Ünlü yazar Dücane Cündioğlu intihar eden kişinin hayatını kurtardı

Bostancı’dan Büyükada’ya giden motorda intihara kalkışma vakası yaşandı. Yazar Dücane Cündioğlu da intihar girişiminin yaşandığı motorda yolcu olarak bulunuyordu. Kendisini Boğaz’ın sularına bırakan adamın peşinden denize atlayan Cündioğlu, şahsın hayatını kurtardı.

Olayı Hurriyet.com.tr’ye anlatan Cündioğlu, şu açıklamayı yaptı:

“15.50 motorunda normal bir yolculuk yaparken bir koşturma duydum. ‘Atladı’ diyenler oldu, telaşla motorun kıyısına koşanlar oldu. Ben de herkes gibi motorun önüne geldim. O sırada motor 180 derece tornistan yaptı. 40-50 yaşlarında bir adam kendini denize atmıştı. Adama simit attılar tutamadı, ellerini bırakıp batıp çıkmaya başladı. Morarıyordu. Ben de atlamak için ayakkabımı ve üzerimi çıkarmaya başladım. O sırada motor personeli denize atladı. Ancak ikisi birlikte batıp çıkmaya devam etti, gücü yetmiyordu. Adam gözümüzün önünde ölüyordu. Ben de atladım, adamı tutmaya suyun üzerinde tutmaya çalıştım. Öldü zannettim. Ağzından köpükler gelmeye başladı. O sırada bir balıkçı kayığı yaklaştı bir yandan da sahil güvenlik motoru geldi. Tüm bunlar saniyeler içerisinde gerçekleşti. Adamı sahil güvenlik motoruna çıkarttık. Ben balıkçı kayığına çıktım, oradan tekrar motora geçtim.”

Yayınlanma Tarihi:15:18,