Ünlü yönetmen Roman Polanski’nin “cinsel istismar davası” yeniden görülüyor

1977'den beri 13 yaşındaki bir kıza tecavüz suçlamasıyla karşı karşıya olan ünlü yönetmen Roman Polanski'nin davası, savcılar tarafından yeniden ele alınıyor.

Ünlü yönetmen Roman Polanski’nin “cinsel istismar davası” yeniden görülüyor

88 yaşındaki yönetmen Roman Polanski’nin, 1977 yılında, Jack Nicholson’ın evinde 13 yaşındaki Samantha Geimer’la ilişkiye girdiği tespit edilmişti. O zamanlar 44 yaşında olan yönetmen, Geimer’in rızasıyla ilişkinin yaşandığını savunmuştu.

Ancak sonrasında Geimer’e ilaç verdiği ve onu zorladığı iddia edilmişti. Olay mahkemeye taşınınca, 1978’de Yargıç Laurence Rittenband tarafından denetimli serbestlik cezasına çarptırılacaktı, ancak son dakikada yargıcın onu 120 güne kadar hapse atmayı planladığını öğrendi.

1993 yılında hayatını kaybeden Rittenband, medyadan etkilendiğini ve o zamanlar 45 yaşındaki yönetmene karşı daha sert olması gerektiğini söyledi.

MAĞDUR DAVANIN REDDEDİLMESİNİ İSTİYOR

Uzun süre hapiste kalacağından korkan Polanski, Fransa’ya kaçtı ve o zamandan beri Avrupa’da kaldı. Yıllardır gıyabında mahkum edilmesi veya kaçak olarak ABD’ye iade edilmesi yönündeki çabalarla mücadele etti.

Daily Mail’de yer alan habere göre, Yahudi asıllı Polonyalı yönetmenin davası, şimdi yeniden gözden geçiriliyor.

Polanski, yargının kötüye kullanıldığını kanıtlamak için belgelerin kamuya açıklanmalarını istedi ve şu anda 59 yaşında olan Geimer de davanın reddedilmesini istiyor.

Danışmanlarından biri Variety’ye, “Şüphe, 40 yıldır bu davanın etrafında. Birçok insan beklenmedik bir şeyin meydana geldiğinden şüpheleniyor. Bu merakı ve endişeyi paylaşıyoruz” dedi.

Prens Harry tekrar ABD siyasetine giriyor İlginizi Çekebilir Prens Harry tekrar ABD siyasetine giriyor İtalya mahkemesi 'Kadın tahrik etti' dedi, tecavüz suçlaması düştü İlginizi Çekebilir İtalya mahkemesi 'Kadın tahrik etti' dedi, tecavüz suçlaması düştü El kurutma makineleri mikrop dolu... Test sonuçlarına inanamayacaksınız İlginizi Çekebilir El kurutma makineleri mikrop dolu... Test sonuçlarına inanamayacaksınız
Loading...