Emine Bulut cinayetine tepkiler sürüyor “O çığlıklarda boğul”

Emine Bulut cinayeti Türkiye'ye büyük acı yaşattı. Emine Bulut'un eşi Fedai Baran tarafından vahşice öldürülmesine sanatçılardan tepki yağıyor. Oyuncu Şebnem Bozoklu, kadın cinayeti işleyenlerin indirim alamayacakları bir adalet talebinde bulunurken, Tuğba Yurt, katile "O çığlıklarda boğul" diyerek tepki gösterdi.

Emine Bulut cinayetine tepkiler sürüyor “O çığlıklarda boğul”

Kadın cinayetlerine bir yenisi daha eklendi. Emine Bulut, eşi Fedai Baran tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Bulut’un hayatını kaybetmeden önceki görüntüsü izleyenleri şoke etti. Sosyal medyanın birinci gündemine oturan bu vahşete Betül Demir, “Sen dün iki kişiyi öldürdün… Bugün bütün ülkeyi ağlattın… O çığlıklarda boğulursun inşallah” tepkisini gösterdi. Armağan Çağlayan, kadın cinayetlerinde iyi hal ve tahrik indiriminin kalkmasını talep ederken, Şebnem Bozoklu şöyle dedi: “O şerefsiz katilin bir ceket bir kravatla ‘ama o da bana bunu yaptı hakim bey’ deyip indirim almayacağı bir adalet sistemi istiyoruz. İnsanın yaşama hakkını kutsal gören hukuk anlayışı istiyoruz. Allah belalarını versin. Bu ve bu gibilerin. Allah belanızı versin.”

‘NE YAZIK Kİ SİZDEN ÇOK VAR’

Tuğba Yurt, şiddetin her türlüsüne lanet ederek, “Bu ve bunun gibi şeref yoksunu, ‘insan’ olmakla yakından uzaktan alakası dahi olmayan mahluklarla aynı havayı soluyoruz ne yazık ki… Ve ne yazık ki sizden çok var” mesajını paylaştı.

Ceyhun Yılmaz ise Bulut’un öldürülmesini şu cümlelerle kınadı: “İnsan kelimesine utanç ilave eden ciğersiz değersiz katil. Emine Bulut ‘un canına kıydı. İnşallah ‘normal’ gelmiyordur memleketime!”

Gökhan Özoğuz ise devletin kadın ve çocuk cinayetleri konusunda sağlam, kesin ve sert kararlar alıp uygulaması gerektiğine değinerek, “Sadece bu kınamaları yapıp geçiyoruz fakat her geçen gün daha ağırlaşıyor. Bir saniye durup, şu olanın sizin başınıza geldiğini düşünsenize” dedi.

AHBAP HAREKETE GEÇTİ

AHBAP’ın kurucusu Haluk Levent ise Bulut’u öldüren caniye en ağır cezanın verilmesi için harekete geçtiklerini açıkladı.

Emine Bulut’un eşi tarafından katledilmesine yönelik Yunus Günçe de sert bir tepki gösterdi. Twitter hesabından bir video paylaşan Günçe, “Yazarak anlatamadım. Yazarak atlatamazdım. Zaten atlatamıyorum!” notunu yazdı.

Eşi tarafından öldürülen Emine Bulut'un son görüntüsü ortaya çıktı: Ölmek istemiyorum İlginizi Çekebilir Eşi tarafından öldürülen Emine Bulut'un son görüntüsü ortaya çıktı: Ölmek istemiyorum
Loading...