Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Usta oyuncu Yılmaz Gruda, Çivi Kabare Tiyatrosu’nu kurdu
Usta oyuncu Yılmaz Gruda, Çivi Kabare Tiyatrosu’nu kurdu
Bugüne kadar sayısız sinema filmi ve tiyatro oyununda oynayan ve 73 yıllık tiyatro yolculuğunu bu yıl kurduğu 'Çivi Kabare Tiyatrosu' ile taçlandıran büyük usta Yılmaz Gruda, 'Biz Bize Benzeriz' başlığı altında yazdığı 11 oyunu, 24 Nisan’da sahneye koyacak.
Kültür Sanat 20 Nisan 2018 - 11:36

Aralarında Sadri Alışık Akademi'nin genç yeteneklerinin de bulunduğu 9 yetenekli oyuncuyla birlikte Sahne Çolpan İlhan’da perde açacak olan Yılmaz Gruda, “73 yıllık tiyatro yolculuğum boyunca, değişik zamanlarda yazdığım, sahneye koyduğum, oynadığım ve sevdâlısı olduğum kabare türünü, yeniden var etmek için, içerik, biçim, biçem, icra gibi tüm ögeleriyle halkımıza sunmak üzere kollarımı sıvadım. ‘Çivi Kabare Tiyatrosu’ adı altında sunduğum bu var-etme çabasında, toplumsal zaafların çeşitli görünümlerini, memleket hallerini, insan ilişkilerinin temel olgularını ‘çivi' vuruşlarıyla ele aldım. Ve tüm bu ‘Çivi’leri Kabare Tiyatrosu'nun gerekirleri çevresinde oluştururken, müzik, dans ve geleneksel tiyatromuzun ögeleriyle sarmaladım” dedi.

Aylardır süren titiz çalışmaların sonunda 24 Nisan da Sahne Çolpan İlhan da saat 20.30 da sahnelenecek olan ‘Biz Bize Benzeriz’in künyesi:

Yazan ve Sahneleyen: Yılmaz Gruda
Genel Sanat Yönetmeni Elvan Gruda
Oynayanlar: Yılmaz Gruda, Doğa Özkol, Ceyda Yücesan, Serdar Ayyıldız, Gamze Acı, Yağmur Çağlan, Ersin Arıcı, Songül Mercan, Emre Gruda.
Müzik Uygulama : Erhan Sefacı
Koreografi : Levent Aşçı
Işık ve ses : Çağrı Atılgan