Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Uyuyan Güzel, 20 yıl sonra Süreyya Operası’nda
Uyuyan Güzel, 20 yıl sonra Süreyya Operası’nda
Çaykovski’nin ölümsüz eseri 'Uyuyan Güzel, İstanbul Devlet Opera ve Balesi yapımıyla 20 yıl sonra Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda sahneleniyor
Kültür Sanat 13 Şubat 2017 - 12:20

İlk kez 1890 yılında St. Petersburg'da sahnelenmiş, asıl şöhretine 20. yüzyılda kavuşmuş, klasik bale repertuvarının en önemli eserlerinden biri olan ‘Uyuyan Güzel’, büyüleyici bir gece yaşatacak.

uyuyan2

‘Uyuyan Güzel’, yüz yıllık uykuya dalan güzel bir prensesin öyküsünü anlatan 1697'de Fransız Charles Perrault'un ve 1812'de Alman masal üstatları Grimm Kardeşler'in yazıya geçirdiği klasik bir Avrupa masalı.

uyuyan3

Yapıtın dekor tasarımı Adnan Öngün, kostüm tasarımı Çimen Somuncuoğlu, ışık tasarımı Önder Arık imzalarını taşıyor.

Eserin başlıca karakterleri Prenses Aurora: Deniz Kılınç/ Gizem A. Tuncay/ Melike Koper/ Julia Hartmann/ Zuhal Karaca; Prens Florimund: Melih Mertel/ Erhan Güzel/ Olcay Tunçeli/ Batur Büklü/ Çağatay Özmen; Carabosse: İlke Kodal/ M. Nuri Arkan/ Egemen Kement/ Ebru Cansız; Leylak Perisi: Melike Koper/ Julia Hartmann/ Zeynep Serpen tarafından dönüşümlü olarak yorumlanıyor.

uyuyan4

Prömiyer biletleri çıktığı anda tükenen ‘Uyuyan Güzel’ 16-18-28 Şubat ve 2-4-23-25 Mart günleri Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi'nde izlenebilecek.

Son güncelleme: 16:08 - 13.02.2017