Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Virtüöz Ece Dolu, Chicago’da bir ilki gerçekleştirecek
Virtüöz Ece Dolu, Chicago’da bir ilki gerçekleştirecek
'Türkiye'de sahneye çıkan en küçük kemancı' unvanına sahip olan virtüöz Ece Dolu, ABD'nin Chicago kentinde bulunan De Paul University Concert Hall'da konser verecek. 
Kültür Sanat 28 Temmuz 2017 - 14:37

Ece Dolu, 2003 yılında henüz 10 yaşındayken senfoni orkestrayla performans sergileyerek, ‘Türkiye’nin sahneye çıkan en küçük genç kemancısı’ olmuştu. Antalya doğumlu olan 24 yaşındaki Dolu, 8 yaşında Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı'nın açtığı yetenek sınavını kazandı ve keman eğitimine başlamıştı.

KRALİÇE’NİN ONURUNA SAHNE ALDI

VI. Uluslararası Klasik Müzik yarışmasında 3'üncülük ödülü bulunan Dolu, bugüne kadar yurt içi ve yurt dışında birçok kez sahneye çıktı. İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in Ankara ziyareti sırasında Çankaya Köşkü'nde İngiltere Kraliçesi onuruna verilen konserde de sahneye çıkan Dolu’nun eğitim adreslerinden birisi de New York'daki Eastman School of Music'ti. Dolu, dünyaca ünlü keman solisti İlya Kaler'in özel daveti ile ABD'nin Chicago kentinde yüksek lisans eğitimine devam ediyor.

CHICAGO’DA SOLO KONSER VERECEK İLK TÜRK

Ağustos ayında Bodrum Müzik Festivali'nde sahneye çıkacak olan Dolu, Ekim ayında ABD'nin Chicago kentinde DePaul University Concert Hall'da solo konser verecek. Dolu, DePaul University Concert Hall'da solo konser gerçekleştiren ilk Türk kemancı unvanını alacak.