Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Vize krizinde yeni gelişme! ABD’li yıldızlara Dışişleri torpili…
Vize krizinde yeni gelişme! ABD’li yıldızlara Dışişleri torpili…
Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 54. Uluslararası Antalya Film Festivali'ne katılmak için Türkiye'ye gelecek ABD'li sinema yıldızlarının vize krizinden etkilenip etkilenmeyeceği merak ediliyordu. Krizin ABD'li yıldızlara vurmaması için Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu devreye girdi.
Kültür Sanat 21 Ekim 2017 - 15:30

Bu yıl içeriğinden çok, Ulusal Yarışma’nın kaldırılmasıyla gündeme gelen ve birçok sinemacının boykot ettiği 54. Uluslararası Antalya Film Festivali, yarın saat 15.00’te yerli ve yabancı sanatçıların katılacağı kortej yürüyüşüyle başlayacak.

Festivale ABD’den de birçok önemli isim katılacak. Bunlar arasında ABD’den Akademi ödülü, ‘SAG’ ve ‘BAFTA’ ödülü sahibi, ‘Altın Küre’, ‘Tony’ ve ‘Emmy’ ödülü sinema ve tiyatro oyuncusu Christopher Walken, ‘Juliette and the Licks’ grubunun solisti ve birçok sinema filminde de rol alan aktrist Juliette Lewis, 70’lerde başlayan kariyerine, 80’lerde gençlerin idolü olarak devam eden ‘Akademi’ ve ‘SAG’ ödüllü aktör, yönetmen ve senarist Matt Dillon, kariyerine çocuk model olarak başlayan, 1998 yılında henüz 11 yaşındayken ilk Disney filmi olan ‘Parent Trap’ta oynayan oyuncu, model, pop şarkıcısı ve söz yazarı Lindsay Lohan da yer alıyor.

DIŞİŞLERİ DEVREDE

ABD’li yıldızlarla ilgili en çok merak edilen konuların başında vize krizinin Türkiye’ye geliş-gidişlerini etkileyip, etkilemeyeceği geliyordu. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu devreye girdi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Ak Partili Menderes Türel, krizin çıkmasının ardından gelecek sanatçılar için Bakan Mevlüt Çavuşoğlu ile görüştüklerini söyledi. Çavuşoğlu’nun gelecek sanatçıların vize sorunu yaşamaması için ABD’li yetkililerle görüştüğünü belirten Türel, sanatçıların Türkiye’ye girişi konusunda bir sıkıntı olmayacağını dile getirdi.