Sözcü Plus Giriş

Vizyondaki filmler: 27 ameliyattan sonra…

August Pullman'ın ilham verici ve sıcak hikayesini anlatan aile filmi Mucize izleyenleri derinden etkileyecek. Mucize filmi dışında sinemalara bakın hangi filmler geldi? İşte haftanın filmleri..

Aytaç AKYURT
Güncellenme: 11:42, 24/11/2017
Vizyondaki filmler: 27 ameliyattan sonra…

Uzun zamandır beklenen dram türündeki ‘Muzice’ filminde, Auggie Pullman yaşıtı diğer çocuklardan biraz farklıdır. Çünkü yüzünde ciddi bir deformasyon vardır. Auggie diğer çocuklarla sıradan bir okula giderek, sıradan bir çocuk olduğunu kanıtlamaya çalışır. Çünkü esas güzellik derinin altında, içeride saklıdır. Filmin başrol oyuncuları Julia Ruberts ve Owen Wilson. Yönetmen koltuğunda ise Stephen Chbosky oturuyor.

Auggie diğer çocuklarla sıradan bir okula giderek, sıradan bir çocuk olduğunu kanıtlamaya çalışır.

ZAMANSIZ BİR AŞK, YETİŞMELERİ GEREKEN BİR DÜĞÜN…

Komedi film seven izleyiciler için bu hafta ‘Kardeşim Benim 2’ filmini tavsiye edebiliriz. Filmde iki ünlü kardeş olan Hakan ve Ozan’ın arkadaşları Tato ölmüştür. İki gün sonra Hakan’ın düğünü vardır fakat arkadaşlarına son vazifelerini yerine getirmek için köye gitmişlerdir. Hakan, Rize'nin önde gelen çay tüccarlarından Muzaffer'in kızı olan Didem'le evlenecektir. Muzaffer, Hakan'ın ünlü bir şarkıcı olması yüzünden bu evliliğe tepkilidir. Bir yandan Didem'i sıkıştırırken diğer yandan da Hakan'ın ensesindedir. Cenaze de olsa bizimkiler için çarşı pazar yine karışır. Kendilerini Ege'den İç Anadolu'ya, yetmezmiş gibi sınır ötesine, sürprizlerle dolu yolculuk sonunda da Karadeniz'de bulurlar. Üstelik yanlarında abilerinden ve nişanlısından kaçan bir Leyla, öldü sandıkları Tato, zamansız bir aşk, yetişmeleri gereken bir düğün gibi dertlerle… Filmin başrol oyuncuları Burak Özçivit ve Murat Boz. Yönetmen koltuğunda ise Mert Baykal oturuyor.

Muzaffer, Hakan'ın ünlü bir şarkıcı olması yüzünden bu evliliğe tepkilidir. Bir yandan Didem'i sıkıştırırken diğer yandan da Hakan'ın ensesindedir.

MÜKEMMEL HEDİYEYİ ALMAK İÇİN…

Bu hafta vizyona girecek bir diğer film ise ‘Ayı Paddington’. Filmin oyuncu kadrosunda Hugh Bonneville, Sally Hawkins ve Hung Grant var. Filmde, Artık Brown ailesi ile yaşamakta olan Paddington yerel halkın da sevilen ve popüler bir üyesi olmuştur. Teyzesi Lucy’nin 100. doğum günü için mükemmel hediyeyi almak adına bir dizi garip iş bulup çalışmaktadır. Nihayet hediyeyi almayı başarır, ancak hediye bir anda çalınır. Paddington hediyeyi çalanı bulmak için elinden gelen her şeyi yapacaktır.  Yönetmen koltuğunda ise Paul King oturuyor.

Teyzesi Lucy'nin 100. doğum günü için mükemmel hediyeyi almak adına bir dizi garip iş bulup çalışmaktadır.

HAYATA SIRTINI DÖNMÜŞ BİR BİLİM İNSANI…

‘Buğday’ filminin yönetmen koltuğunda Semih Kaplanoğlu oturuyor. Dram türündeki filmin konusu ise şöyle: Cemil, parlak kariyerini bırakıp, yorucu şehir hayatını terk ederek modern hayata sırtını dönmüş bir bilim insanıdır. Ölü Topraklar bölgesine yaptığı yolculukta yolu tohum genetiği uzmanı Profesör Erol Erin ile kesişir. Yola yeşertecekleri tohumları aramak için çıkan ikilinin hayatı bambaşka bir hal alacak, Erol’un bugüne kadar öğrendiği her şey değişecektir.
Cemil, parlak kariyerini bırakıp, yorucu şehir hayatını terk ederek modern hayata sırtını dönmüş bir bilim insanıdır.

Bu hafta vizyonda yerini alan filmler Aytaç Akyurt'un sunumuyla birbirinden güzel fragmanlarıyla Sinefilm Rehberi‘nde.
Yönetmen: Ömer Uluhan
Kamera: Kubilay Altuğ

Yayınlanma Tarihi:11:08,