Sözcü Plus Giriş

Vizyondaki filmler: Efsane geri döndü

Uzun zamandır merakla beklenen 'Jhon Wick 2' bu hafta vizyonda yerini alıyor. Wick, kendini yine istemediği halde tehlikeli olayların ortasında bulur. Bu hafta beyazperdeye bakın hangi filmler yansıyor.

Aytaç AKYURT
Güncellenme: 10:59, 10/02/2017

Görsel efektleriyle izleyenleri büyüleyecek olan ‘Çakı Gibi’ filminde, Tek başına ıssız bir adaya düşen Hank Thompson, buradan kurtulmanın hiçbir yolunu bulamayınca düştüğü umutsuzlukla intihar etmeye karar verir. Tam kendini asacakken kıyıda bir erkek cesedi görür. Manny adını verdiği bu cesedin konuşabilmek gibi birçok akıl almaz özelliği vardır ve onun varlığıyla evine dönebilmek için tekrar bir umudu olacaktır.  Filmin başrol oyuncuları Paul Dano ve Daniel Radcliffe. Yönetmen koltuğunda ise Dan Kwan ve Daniel Scheinert oturuyor.

Tek başına ıssız bir adaya düşen Hank Thompson, buradan kurtulmanın hiçbir yolunu bulamayınca düştüğü umutsuzlukla intihar etmeye karar verir. Tam kendini asacakken kıyıda bir erkek cesedi görür.

ÖNCEKİNDEN DAHA SAĞLAM BİR İLİŞKİLERİ OLAN ÇİFT…

Romantik film seven izleyiciler için bu hafta ‘Karanlığın Elli Tonu’ filmini tavsiye edebiliriz. İlk filmdeki olayların ardından egosu ciddi anlamda hasar alan Christian Grey, yine de Anastasia ile yeniden beraber olabilmek ister. Anastasia ise hala Christian’ı sevmesine rağmen bütün yaşadıklarından sonra çok daha dikkatli davranmaya çalışmaktadır. Her şeyden önce Christian’ın kendisinden birşey saklamamasını şart koşar. İki taraf da bazı tavizler vererek aralarında öncekinden daha sağlam bir ilişki kurmaya başlarlar, ancak Christian’ın geçmişindeki karanlık olay ve kişiler, bu ilişkiye rahat vermeyecektir. Filmin başrol oyuncuları Jamie Dornan ve Dakota Jhonson. Yönetmen koltuğunda ise James Foley oturuyor.

Anastasia ise hala Christian'ı sevmesine rağmen bütün yaşadıklarından sonra çok daha dikkatli davranmaya çalışmaktadır. Her şeyden önce Christian'ın kendisinden birşey saklamamasını şart koşar.

ÇETELERLE TEK BAŞINA MÜCADELE EDEN ADAM

Bu hafta vizyona girecek bir diğer film ise ‘Jhon Wick 2’ filmin oyuncu kadrosunda Keanu Reeves, Laurence Fishburne, Riccardo Scamarcio ve Common var. Filmde, Artık emekliye ayrılmış, tetikçilik dünyasından uzaklaşmış köpeğiyle birlikte sakin bir hayat yaşamak isteyen John Wick, kendini yine istemediği halde tehlikeli olayların ortasında bulur. Eski bir ortağının sayesinde bu kez İtalya’nın başkenti Roma’da son derece güçlü çetelerle tek başına mücadele edecektir.  Yönetmen koltuğunda ise Chad Stahelski oturuyor.

 Artık emekliye ayrılmış, tetikçilik dünyasından uzaklaşmış köpeğiyle birlikte sakin bir hayat yaşamak isteyen John Wick, kendini yine istemediği halde tehlikeli olayların ortasında bulur.İlginizi ÇekebilirVizyondaki filmler: Yaka paça aşağı attılarVizyondaki filmler: Yaka paça aşağı attılar

KENDİ HAYATLARINI SÜRDÜREN SİHİRLİ KÜTÜPHANE

‘İsra ve Sihirli Kitap’ filminin yönetmen koltuğunda R. Kan Albay oturuyor. Macera türündeki filmin konusu ise şöyle: 9 yaşındaki İsra bir okul gezisine katılır ve kendini sihirli bir kütüphanede bulur. Bazı kitaplar adeta canlıdır, kendi hayatlarını sürdürmektedirler. Kitaplardan birinde Alex adlı bir çocuk, kitaptaki şatoda tutsaktır. Isra bir anda kendini Alex’i kurtarmak için büyülü bir maceranın ortasında bulur, ancak şatonun sahibi Alex’i kolay kolay bırakmaya niyetli değildir.

9 yaşındaki İsra bir okul gezisine katılır ve kendini sihirli bir kütüphanede bulur. Bazı kitaplar adeta canlıdır, kendi hayatlarını sürdürmektedirler.

Bu hafta vizyonda yerini alan filmler Aytaç Akyurt'un sunumuyla birbirinden güzel fragmanlarıyla Sinefilm Rehberi‘nde.

Yayınlanma Tarihi:10:33,