Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Vizyondaki filmler: Annesinin tedavisi için o teklifi kabul etti
Vizyondaki filmler: Annesinin tedavisi için o teklifi kabul etti
Yetenekli Rus balerin hasta annesini tedavi ettirebilmek için karıştığı olaylar zinciri, onu bir 'serçe' olmaya kadar götürür.
Aytaç AKYURT
Kültür Sanat 2 Mart 2018 - 10:17

‘Kızıl Serçe’ filmi dışında sinemalara bakın hangi filmler geldi? İşte haftanın filmleri..

‘Açlık Oyunları’ serisiyle tanınan yönetmen Francis Lawrence yeni filmi ‘Kızıl Serçe’ bugün vizyonda yerini aldı. Filmde Dominika Egorova, yetenekli bir Rus balerindir. Ancak hasta olan annesini tedavi ettirebilmek için karıştığı olaylar zinciri, onu bir ‘serçe’ olmaya kadar götürür. ‘Serçeler’, güzelliklerini ve vücutlarını kullanarak hedeflerini istedikleri şekilde yönlendirmek üzere eğitililen, eğitimleri sonunda kişiliklerini yitirerek adeta makineye dönüşen özel ajanlardır. Dominika, ilk görevinde CIA ajanı Nate ile karşılaştığında, her iki ülkenin güvenliklerini tehdit edecek bir durum ortaya çıkar.

Dominika Egorova, yetenekli bir Rus balerindir. Ancak hasta olan annesini tedavi ettirebilmek için karıştığı olaylar zinciri, onu bir 'serçe' olmaya kadar götürür.

ÇALIŞANLARINA NAZİK DAVRANMAYAN İKİ ADAM

Komedi film seven izleyiciler için bu hafta ‘Ailecek Şaşkınız’ filmini tavsiye edebiliriz. Filmde Babasının şirketinin başına geçerek CEO'luk görevini üstlenen Ferhat şımarık bir adamdır. Hala çocuksu yapısıyla dikkat çeken Ferhat’ın sağ kolu ise onun çocukluk arkadaşı, şirketin finans müdürü Gökhan’dır. İkili çalışanlarına pek de nazik davranmamaktadır. Günün birinde şirket çalışanlarına yemek servisi için gittikleri bir restoranda, restoran sahibiyle dostluk kurarlar. Restoran sahibinin kızı Elif’e gönlünü kaptıran Ferhat, deliler gibi aşık olur. Ancak Elif narin ve saf bir genç kız değildir. Özel eğitimler ve üstün hizmetlerle dolu kariyeri, sert karakteri ve kıvrak zekası, Ferhat’ı bir hayli zorlayacaktır. Yönetmen koltuğunda ise Selçuk Aydemir oturuyor.

Hala çocuksu yapısıyla dikkat çeken Ferhat'ın sağ kolu ise onun çocukluk arkadaşı, şirketin finans müdürü Gökhan'dır. İkili çalışanlarına pek de nazik davranmamaktadır.

KENDİNE UĞUR BÖCEĞİ ADINI TAKMIŞ LİSELİ

Bu hafta vizyona girecek bir diğer film ise ‘Uğur Böceği’. Filmin oyuncu kadrosunda Saoirse Ronan, Laurie Metcalf ve Tracy Letts var. Filmde Christine McPherson, namıdiğer “Uğur Böceği” her ne kadar annesi gibi olmamak için elinden geleni yapsa da başaramayan, tıpkı onun gibi olan bir gençtir. Uğur Böceği'nin hemşire olan annesi, eşinin işini kaybetmesinden sonra ailesini geçindirmek için yorulmak bilmeden çalışır. Lise son sınıfta okuyan Uğur Böceği'nin yaklaşan üniversite tercihinin yarattığı stresin yanısıra, ergenlik sorunları, sosyal hayatında yaşadığı zorluklar ve annesi ile arasındaki zıtlaşmalarla uğraşır. Bunaldığı yaşantısından uzaklaşmak isteyen Christine, üniversite eğitimi için New York’a gitmeye çalışır. Yönetmen koltuğunda ise Greta Gerwig oturuyor.

Christine McPherson, namıdiğer “Uğur Böceği” her ne kadar annesi gibi olmamak için elinden geleni yapsa da başaramayan, tıpkı onun gibi olan bir gençtir.

KUTUPLARDA YALNIZ KALAN KUŞ

‘Puloi: Asla Yalnız Uçmayacaksın’ filminin yönetmen koltuğunda Arni Asgeirsson oturuyor. Animasyon türündeki filmin konusu ise şöyle: Babası ve sürüsündeki diğer kuşlar gibi Güney’deki sıcak topraklara göç etmesine izin verilmeyen küçük Puloi, kışı kutuplarda yalnız geçirmek zorunda kalmıştır. Burada geçirdiği sürede yeni arkadaşlar edinip Cennet Vadisi’ne ulaşmaya çalışırken, kötü kalpli kartal Gölge’nin hain planlarına karşı da dikkatli olmalıdır.

Babası ve sürüsündeki diğer kuşlar gibi Güney'deki sıcak topraklara göç etmesine izin verilmeyen küçük Puloi, kışı kutuplarda yalnız geçirmek zorunda kalmıştır.

Bu hafta vizyonda yerini alan filmler Aytaç Akyurt'un sunumuyla birbirinden güzel fragmanlarıyla Sinefilm Rehberi‘nde.

Yönetmen: Ömer Uluhan
Kamera: Kubilay Altuğ

Son güncelleme: 10:32 - 02.03.2018