Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Vizyondaki filmler: Babası öldü dendi ama genç kız…
Birçok kişi babasının öldüğünü söyledi, Ancak genç kız babasının başka bir boyuta geçmiş olabileceğine inandı. Vizyonda bu hafta Zamanda Kıvrılma, Winchester Gizemli Ev, Cici Babam ve Bütün Saadetler Mümkündür filmleri var. İşte haftanın filmlerinin konuları ve fragmanları...
Aytaç AKYURT
Kültür Sanat 20 Nisan 2018 - 12:25

Merakla beklenen ‘Zamanda Kıvrılma’ filmi vizyonda yerini aldı. Filmde Meg Murray, dahi kardeşi Charles ve arkadaşları Calvin her çocuk gibi oyunlar oynayan bir üçlüdür. Ancak günün birinde bir şey olur ve Meg’le Charles’ın bilim adamı olan babaları ortadan kaybolur. Bilim adamının kaybolmasının ardından onu bulmak da minik üçlüye düşer. Babalarını aramak için yolculuğa çıkan Meg Murray, Charles ve Calvin maceraya atılırlar. Bu macerada küçük çocuklar uzaydan paralel evrenlere kadar pek çok yeri ziyaret edecektir. Yönetmen koltuğunda Ava Duvernay oturuyor.

Meg Murray, dahi kardeşi Charles ve arkadaşları Calvin her çocuk gibi oyunlar oynayan bir üçlüdür. Ancak günün birinde bir şey olur ve Meg'le Charles'ın bilim adamı olan babaları ortadan kaybolur. Bilim adamının kaybolmasının ardından onu bulmak da minik üçlüye düşer.

İNTİKAM İÇİN DÖNEN RUHLAR

Korku film seven izleyiciler için bu hafta ‘Winchester Gizemli Ev’ filmini tavsiye edebiliriz. Filmde Özellikle 19. yüzyılın savaşlarında çok sık kullanılmış Winchester tüfek şirketinin mirasçısı olan Sarah Winchester, şehirden uzakta, kocaman bir konakta yaşamaktadır. Üstelik bu evin inşaatı hiç durmadan devam etmekte, sürekli yeni odalar eklenmektedir. Bu bitmeyen inşaatın nedeni yaşlı kadının gösteriş merakı değil, zamanında Winchester tüfekleriyle öldürülmüş kişilerin intikam için dönen ruhlarını hapsetme isteğidir. Dul Winchester, bu ruhlar tarafından lanetlendiğine emindir.  Yönetmen koltuğunda ise  Michael Spierig ve Peter Spierig  oturuyor.

Winchester tüfek şirketinin mirasçısı olan Sarah Winchester, şehirden uzakta, kocaman bir konakta yaşamaktadır.

CİCİ BABA VE İNATÇI KARDEŞLER

Bu hafta vizyona girecek bir diğer film ise ‘Cici Babam’. Filmin oyuncu kadrosunda Mahir İpek, Onur Buldu, Onur Atilla ve Alper Kul var. Filmde üç yetişkin kardeş babalarının ölümünün ardından annelerine sıkı sıkıya bağlıdır. Babalarının yerini doldurmak istemeyen kardeşlerin düzeni, yeni bir cici babanın ortaya çıkışıyla sarsılır. Babalarının ölümünden sonra annelerinin yeni biriyle olmasını hazmetmekte zorlanan kardeşler, kendini kabul ettirmek için uğraşan cici baba ile annelerinin arasını açmak için sinsi planlara girişir. Farklı bir dünyanın insanı gibi olan cici baba ile inatçı kardeşler bir orta noktada buluşabilecek midir?.. Yönetmen koltuğunda ise Meltem Bozoflu oturuyor.

Babalarının ölümünden sonra annelerinin yeni biriyle olmasını hazmetmekte zorlanan kardeşler, kendini kabul ettirmek için uğraşan cici baba ile annelerinin arasını açmak için sinsi planlara girişir.

ERASMUS HAYALİ KURAN MÜHENDİSLİK ÖĞRENCİSİ

‘Bütün Saadetler Mümkündür’ filminin yönetmen koltuğunda Selman Kılıçaslan oturuyor. Dram türündeki filmin konusu ise şöyle: Ali, okuduğu küçük şehirden ayrılarak Erasmus projesiyle yurtdışına çıkma hayalleri kuran bir mühendislik öğrencisidir. Aynı zamanda kendisini tanımaya çalışmakta, hayata dair sorular sormaktadır. Ali’nin bu sakin hayatı, bir türkü barda solistlik yapan Gülce'den hoşlanmasıyla beraber hareketlenir. Bir hemşire adayı olan Gülce, para kazanmak için yaşlı ve yalnız bir adam olan Mevlüt'ün bakıcılığını yapmaktadır. Gülce'ye yakınlaşarak onu tanımaya başlayan Ali, Mevlüt'ün hikâyesine de ortak olacaktır. Ali arayışlarını hayatındaki bu yeni hikayeler ile sürdürür. Bütün saadetler mümkün müdür?
Erasmus projesiyle yurtdışına çıkma hayalleri kuran bir mühendislik öğrencisidir. Aynı zamanda kendisini tanımaya çalışmakta, hayata dair sorular sormaktadır.

Bu hafta vizyonda yerini alan filmler Aytaç Akyurt'un sunumuyla birbirinden güzel fragmanlarıyla Sinefilm Rehberi‘nde.